GTX 950 ve i3 4160 Aşırı Performans Düşüklüğü

efrasgar

Centipat
Arkadaşlar herkese merhaba. GTX950 ve i34160 kombinasyonuna sahibim. Uzun bir süre sonra oyunlara geri dönmek istedim ve Battlefield 4 yükledim. Eskiden sorun çıkartmadan akıcı bir şekilde oynardım ama şimdi 720p low ayarlada dahi 40-30 FPS'nin üstüne çıkamıyorum. Bilgisayara format attım yine yok. Sadece şöyle bir sorun bulabildim; Windows'un kurulu olduğu C diski kullanımı %100 lere çıkıyor. Ama geneldew bu sorunu yaşayanlar anlık donmalar yaşadığını söylemişler ama benım sorunum sureklı kasma olayı. Bununla alakası var mıdır sizce? Birde değiştirmem gereken aksamı nasıl tespit edebilirim? Youtube'da benim parçalarla BF5 bile oynayanlar var anlayamıyorum bu olayı. Şimdiden teşekkürler.

BF5 videosu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

sistem.png

Son düzenleme:
İşlemcin fazla güçsüz kalıyor ama bunun bir çok nedeni olabilir:

1. Ekran Kartı Driver'ı
2. Güncel Olmayan Windows 10
3. Intel HD Graphics İle Çalışıyor Olabilir Oyun

Her şeyden önce disk %100 ise büyük ihtimalle ömrünü doldurmuştur ve darboğaz yaratıyordur işlemciye. Rica etsem Crystal Disk INFO kurup, hata sayfasını aşağı doğru uzatıp aşağıda ki SS'i alıp atabilir misin?

Dosya Ekleri

• disk.png
    disk.png
    35,6 KB · Görüntüleme: 33
İlginiz için çok teşekkürler öncelikle. İstediğiniz SS bu şekilde. Bu arada Windows 10 güncelleştirmesi konusunda haklısınız ama Windows Update'den güncelleyemiyorum bir türlü. Hata kodunu (0x80240fff) internette aratıp denememe rağmen hiçbir şekilde çözemedim bu problemimi.
Anlamıyorum, neden 720p low? 1080p high'da deneyin oyunu. Ayrıca işlemci BF 4 Online için çok sınırda hatta yetersiz bile kalabilir bazı durumlarda. Sıcaklıklar ne alemde?

Öncelikle teşekkürler. Durumun kötülüğünü belirtmek için o şekilde referans verdim. 1080p ayarlarda daha kötü bir performans var tabi ki. İşlemci sıcaklığına gelirsek 70 derecelerde geziyor oyundayken.
İşlemcin fazla güçsüz kalıyor ama bunun birçok nedeni olabilir:

1. Ekran Kartı Driver'ı
2. Güncel Olmayan Windows 10
3. Intel HD Graphics İle Çalışıyor Olabilir Oyun

Her şeyden önce disk %100 ise büyük ihtimalle ömrünü doldurmuştur ve darboğaz yaratıyordur işlemciye. Rica etsem Crystal Disk INFO kurup, hata sayfasını aşağı doğru uzatıp aşağıda ki SS'i alıp atabilir misin?

Merhaba. Ekran kartı Driver'ı güncel. Windows 10'u okuduktan sonra güncelledim ve inanır mısınız bilmem ama daha bir berbat hale geldi bilgisayar. Şimdi Google'da gezerken bile droplar oluşmaya başladı. Yanlışklıkla size cevap verecekken arkadaş verdiğim cevapta istediğiniz SS mevcut ama ben yine atıyorum. Teşekkürler şimdiden.

Dosya Ekleri

• indo.png
    indo.png
    57,8 KB · Görüntüleme: 27
  • a.png
    a.png
    24,5 KB · Görüntüleme: 30
  • indo.png
    indo.png
    57,8 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı