GTX 960 4g alınmalı mı?

• Konuyu başlatan Ali hakyemez
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 1B
A

Ali hakyemez

Ziyaretçi
Arkadaşlar butcem 2.500 TL. Alacagim sistem su şekilde;

Msi z170 gaming m3 (o.c.)
İntel core i3 6100
MSI GTX 960 2G
Vs.
Vs.
Size sorum şu anakarttan kısıp 4G almalı mıyım yoksa 2g gayet yeterli kalır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartı z170 almanın i3 6100 ile pek bir anlamı yok. Sana tavsiyem b150m'lere bakman. Ekran kartı içinse 2 GB fazlasıyla yetecektir ama fazla bir fiyat farkı yoksa 4 GB modeli tercih etmeni tavsiye ederim.

Bütçeyi yanlış değerlendirmişsiniz hocam. Şu saatten sonra da 960 alınmaz 1-2 hafta bekleyip 900- 1000 lira civarına Rx 480 almanızı tavsiye ederim.
Ara Toplam1.402,26 TL
Toplam KDV252,40 TL
Sepet Toplam Fiyatı1.654,66 TL
[TBODY] [/TBODY]

Hayır alınmaz. Eğer GTX960 alacaksanız 2G modelini almalısınız cünkü 4G modeli 2G den 200 tl gibi daha pahalı ve RX480 ile aynı fiyatta. Sizce GTX960 4G'ye okadar para verileceğine RX480 almak mantıklı olmaz mı?

Ekran kartı hakkında herkes yorumunu zaten belirtmiş ve bende tristan23 'ün önerdiği sistemi öneririm ama işlemciyi i5 6402p ile değişmelisin. i3 6100 e o.c yapmak iyi sonuçlar verebilir ama sonuçta k serisi değil ve garanti dışına çıkabilir ki bu tavsiye edilen bir şey değil. i5 6402p + h110m ortalama 800-870 arası fiyatı var. Senin sistem neredeyse 900 tl ye yakın. Yine de sen bilirsin.

Ekran kartı hakkında herkes yorumunu zaten belirtmiş ve bende tristan23 'ün önerdiği sistemi öneririm ama işlemciyi i5 6402p ile değişmelisin. i3 6100 e o.c yapmak iyi sonuçlar verebilir ama sonuçta k serisi değil ve garanti dışına çıkabilir ki bu tavsiye edilen bir şey değil. i5 6402p + h110m ortalama 800-870 arası fiyatı var. Senin sistem neredeyse 900 tl ye yakın. Yine de sen bilirsin.
Öneriye tamamen katılıyorum. Ekran kartı zaten tavsiye lerde bulunulmuş. 960 2G almayı kafaya koyduysan kesinlikle yapma 950 al daha iyi en az 150 TL de kar edersin. bu sonuca nerden vardığımı soranlar olabilir lütfen izleyin;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Öneriye tamamen katılıyorum. Ekran kartı zaten tavsiye lerde bulunulmuş. 960 2G almayı kafaya koyduysan kesinlikle yapma 950 al daha iyi en az 150 TL de kar edersin. bu sonuca nerden vardığımı soranlar olabilir lütfen izleyin;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
KArdesim su an memleketteyim video acamiyorum sen videoda nelerden bahsetmiş bana yorum olarak yazarmısın birde neden 960 2g degilde 950 yi önerdin ?

Bende izlemedim ama şöyle birşey söyleyebilirim. GTX 960 2G ile GTX 950 arasında 150 TL var. Ve büyük ihtimal aralarında ki FPS farkı azdır. O yüzden onu alacağına bunu al 150 TL kâr yaparsın demiş.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı