GTX 960 4GB Oyunda IIntel HD Graphics Kullanma Sorunu

KamilDerman

Hectopat
Ben de Zotac GTX 960 4GB var, oyununun başlarında 960'la ortalarında falan Intel HD Graphics kullanıyor, oyun 2-3 saniye donuyor.

Bunun cözümü var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Nvidia Denetim Masasından çalıştıracağınız uygulamayı seçtikten sonra yüksek performanslı nvidia işlemciyi seçerseniz GPU'lar arası geçişlerde sorun yaşamazsınız. Mevcut grafik işlemcisinin muhakkak 960 olduğundan emin olun, bunu kontrol etmenin en kolay yolu Nvidia GPU Etkinliğini açıp GPU'nun hangi programlarını çalıştırdığını görmektir.

Nvidia Denetim Masasından çalıştıracağınız uygulamayı seçtikten sonra yüksek performanslı nvidia işlemciyi seçerseniz GPU'lar arası geçişlerde sorun yaşamazsınız. Mevcut grafik işlemcisinin muhakkak 960 olduğundan emin olun, bunu kontrol etmenin en kolay yolu Nvidia GPU Etkinliğini açıp GPU'nun hangi programlarını çalıştırdığını görmektir.
Bende öyle seçenek yok.

Intel HD graphics'i 2-3 saniye kullanıyor, o ara drop giriyor. Memory ile GPU kullanımının yanındaki sayı 1400'lerde aslında drop girince böyle oluyor.
20190428_092755.jpeg

Intel hd graphics i 2 3 saniye kullanıyo o ara drop giriyo memory ile gpu kullanımının yanındaki sayı 1400 lerde aslında drop girince böle oluyo Eki Görüntüle 389385
Birde işlemci değerlerini takip etmenizi öneririm. Belkide drobun nedeni işlemciyle alakalı bir durum olabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı