GTX 960 almakla hata mı ettim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İnanın dünden, beri uyuyamıyorum. Sistemim, dwd-rw ile beraber, 2218 liraya geldi. Sizce fazlamı ödedim ? Ekran kartının, 2 gb ve 128 bit olması, çok morelimi bozuyor.

Dostum eskidendi o bite bakılması. Nvidia 128 bit yaparak düşük enerji tüketiyor ve enerji tasarrufu sunuyor. Hani nasıl ki örneğin Fifa 15 10 gb'dır ama sıkıştırılmışı 5 gb'dır aynı öyle düşün. Ama hangisini indirirsen indir içerik aynıdır :) Aynı durum burada da var. GTX960 aldığına pişman olmayacaksın emin ol. Recep Baltaş demişti eski kartlardan 512 bit olanı var onları mı kullanalım o zaman diye. Sıkma canını orta-üst segmentin en iyi kartlarından birisine sahipsin :)

Bir de bu segmentte ki hemen hemen tüm kartlar 2 GB. 280 ve 280x 3 GB. O da takılacak bir şey değil. 280x daha pahalı 2-3 fps fark ediyor GTX960 ile. 280'den daha performanslı. 285 ile yarışır ama gtx960 daha iyi 285ten bence.

Dostum üzülecek bir şey yok emin ol en iyisini yapmışsın (y) Bu saatten sonra pişman olmayı bırak önüne bak.

Sen bilgisayarı kur oyunları yükle o zaman görüceksin :) İnternetten performans testlerine bak 4 tane ekran kartlarının karşılaştırmalı olanlarına. R9 285 - R9 280 - GTX960 vs. O zaman için rahatlar emin ol :)

Yeni teknoloji barındıran kartlarda Color Compression denilen teknoloji kullanılarak Bit veri yolunun daha verimli çalışması sağlanıyor, bu durumda eski mimari geride kalıyor. R9 280 daha performanslı doğru, fakat ısınan bir kart. Isınma ne demek ? Kartın ömrünün azalması ve performans düşüşü demek. GTX 960 alarak hata etmediniz inanın bana (y)

Aldıktan sonra testlerinizi bekliyoruz ve beni etiketlerseniz sevinirim.

@Emre YILDIZ dostum daha performanslı olan 280X değil miydi? 280 daha düşük kalıyor GTX960'a göre. GTX960'ın AMD tarafında ki eş değeri R9 285. Ki onu almaktansa GTX960 almak daha karlı. Düşük enerji tüketimi var , ve Nvidia'nin bir çok oyuna özel teknolojilerine sahip. HairWorks vb.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı