GTX 960 H1Z1 performans sorunu

neqative23

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler. H1Z1 adlı oyundaki bir sorunumu dile getireceğim.
  • Ekran kartım: Nvidia GTX 960 4 GB
  • İşlemci i7 6700HQ 3.5 GHz

H1Z1 ilk indirdiğimde entegre grafik kartı ile (Intel HD Graphics yazıyor) ile girdiğini fark ettim. FPS düşüklüğünün bundan kaynaklı olduğunu düşündüm. 3D Grafik ayarlarından Nvidia ile açtım fakat FPS hala aynıydı. High ayarlarda 45-50 FPS arası alıyordum. İnternetten benchmarklara baktığımda herkes 100 FPS civarı bir şey alıyor. 2 gündür mediumda oynuyorum fakat yine de 45 FPS falan gördüğüm oluyor ve 75 FPS üstüne çıkmıyor. Bazı kişiler oyunu yeniden yükleyerek sorunu çözmüş. Ben internet hızım düşük olduğu için öncelikle buraya yazmak istedim. Acaba bu sorunum oyunu yeniden yükleyince çözülür mü ?

İşlemciden anladığım kadarıyla dizüstü bilgisayar kullanıyorsunuz. O bilgisayarda GTX 960 olmaz, GTX 960M olur. İnternetten GTX 960 için olan sonuçlara baktıysanız sizinkine uymayan değerlere sahip olabilirsiniz.

Büyük ihtimalle çözülür. Sadece bu oyunda mı var yoksa tüm oyunlarda mı aynı sorun var. Bu oyun da zaten optimizasyon sorunu var. Oyun Portal adlı Youtube kanalının sahibi GTX 980Ti kullanmakta ve onda bile droplar ve düşük FPS sorunları olmakta. Oyunu sil yükle. FPS sabitlemeyi açtıysan kapat. Ve diğer oyunlarda da dene.

İşlemciden anladığım kadarıyla dizüstü bilgisayar kullanıyorsunuz. O bilgisayarda GTX 960 olmaz, GTX 960M olur. İnternetten GTX 960 için olan sonuçlara baktıysanız sizinkine uymayan değerlere sahip olabilirsiniz.
Evet ama bu kadar fark yaratırmı ki ?
Büyük ihtimalle çözülür. Sadece bu oyunda mı var yoksa tüm oyunlarda mı aynı sorun var. Bu oyun da zaten optimizasyon sorunu var. Oyun Portal adlı Youtube kanalının sahibi GTX 980Ti kullanmakta ve onda bile droplar ve düşük FPS sorunları olmakta. Oyunu sil yükle. FPS sabitlemeyi açtıysan kapat. Ve diğer oyunlarda da dene.
Cs go da yüksek ayarlarda 250-185 arası bir şey alıyorum diğer oyunlarda felan sorunum yok. Bir tek unturned ve h1z1 de sorunlar var ama gtx970 kullan arkadaşımda unturned de sorun yaşıyor. Olmazsa bu gece bırakiyim indiriyim.

Evet ama bu kadar fark yaratırmı ki ?

Cs go da yüksek ayarlarda 250-185 arası bir şey alıyorum diğer oyunlarda felan sorunum yok. Bir tek unturned ve h1z1 de sorunlar var ama gtx970 kullan arkadaşımda unturned de sorun yaşıyor. Olmazsa bu gece bırakiyim indiriyim.
İkisi de optimizasyon sorunu yaşayan bir oyun. Siz yinede silip yükleyin. Bu arada fark yaratır ama 40 FPS bir fark olacağını sanmıyorum.

İkisi de optimizasyon sorunu yaşayan bir oyun. Siz yinede silip yükleyin. Bu arada fark yaratır ama 40 FPS bir fark olacağını sanmıyorum.
Aslında ailme fazla yük olmamak ve üniversitedede kullanmak için laptop aldım. Masaüstü almayı planlıyordum ama. Böyle sorunlar çıktıkta keşke masaüstümü alsaydım felan diye ara sıra soruyorum kendime. Bu gtx960 ve gtx 960M arasında fazla fark yoktur değil mi ?

Aslında ailme fazla yük olmamak ve üniversitedede kullanmak için laptop aldım. Masaüstü almayı planlıyordum ama. Böyle sorunlar çıktıkta keşke masaüstümü alsaydım felan diye ara sıra soruyorum kendime. Bu gtx960 ve gtx 960M arasında fazla fark yoktur değil mi ?
Bu arada yukarıda fazla fark yoktur diye tahmin ediyorum demişim tahminim herhalde yanlış olmuş. Youtubeye GTX 960 vs GTX 960M yaz izle ve gör. 30-35 FPS fark var.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı