GTX 960 performans sorunu

melih__

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar 5 - 6 ay önce bilgisayar topladım bilgisayarımın CS:GO 144 Hz ekrana performansı yeteceğini düşünüyordum ama 120+ stabil fps almakta zorlanıyorum. Oyun özellikleri hepsi düşük neredeyse piksel kasıyorum o kadar yani. Çözünürlük 1280x1024 streched halen adam akıllı stabil fps alamıyorum. Bu özellikler kötü mü ?
  • Intel Core i5 4460 Soket 1150 3.2GHz 6MB Önbellek 22nm İşlemci
  • Asus H97M-E
  • 8 GB RAM
  • GTX 960 4 GB
  • Windows 7 64 bit

Cs:go zaten hafif bir oyun, sisteminiz kötü bir sistem değil, o islemci o karta darboğaz yapacak bir islemci değil. Yüksek ayarlarda bile 144ü rahat görmesi lazım diye düsünüyorum. Driverlerinizi kontrol ettiniz mi?

Vsync acik dahi olsa sabit bir sekilde 144 almasi gerekir cunku monitor 144hz mis. Driverlari kontrol edin, bi de afterburner tarzi bir uygulamayla oyun sirasindaki degerleri atabilir misin?

Vsync acik dahi olsa sabit bir sekilde 144 almasi gerekir cunku monitor 144hz mis. Driverlari kontrol edin, bi de after burner tarzi bir uygulamayla oyun sirasindaki degerleri atabilir misin?

Vsync açık değil. Açsam sadece 120+ FPS almamı engeller. Benim amacım 120nin altına düşmesi. Sürekli 120'nin altına düşüyor ve 170 üstüne çıkıyor. Dediğin değerler bunlar mı? MSI Gaming App kullanıyorum oradan aldım. Kusura bakma cevaplayamadım daha önce :D Ceza almışım.
  • Vram Frequency 3602
  • VRAM Usage %0
  • GPU Tempeture 58 degree
  • GPU Frequecny 987-1000
  • GPU Usage %15
  • GPU Fan Frequency 0 rpm gpu volt 1072

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim bendede aynı sıkıntı var GTX 950 kullanıcısıyım. Gta 5 de Vsync kapatınca 80 bile oluyor fakat [monitör 60hz] 1-2 saniye bile olsa fps 40 - 30 arası gidiyor yani ama 2-3 saniye oluyor sonra düzeliyor. Vsync açık olunca 60 da sabit oluyor fakat arada 2-3 saniye fps iniyor 30-40 a sonra tekrar çıkıyor ya. Bi sabit fps alamıyorum 60 sabit iyi derken tabi belli zamanlar oluyor birden 2sniyeleğine en fazla 4 fps 30 hatta 20 oluyor sonra düzeliyor. Sendeki sorunda mı bu acaba ? Belki yeni gelen driver güncellemesindendir.

Kardeşim bendede aynı sıkıntı var GTX 950 kullanıcısıyım. Gta 5 de Vsync kapatınca 80 bile oluyor fakat [monitör 60hz] 1-2 saniye bile olsa fps 40 - 30 arası gidiyor yani ama 2-3 saniye oluyor sonra düzeliyor. Vsync açık olunca 60 da sabit oluyor fakat arada 2-3 saniye fps iniyor 30-40 a sonra tekrar çıkıyor ya. Bi sabit fps alamıyorum 60 sabit iyi derken tabi belli zamanlar oluyor birden 2sniyeleğine en fazla 4 fps 30 hatta 20 oluyor sonra düzeliyor. Sendeki sorunda mı bu acaba ? Belki yeni gelen driver güncellemesindendir.

Bende de aynı oyun ayarları low halen stabil FPS alamıyorum. FPS oyunlarında önemli kasmaması mslik olay. Driverlarım hep güncel. GeForce Experience'den ne gelirse indiriyorum :D

Aynen bende bi ara denedim GTA V'deki bütün ayarları nomal (en düşüğü) yaptım. Vsync kapattım 125'i bile gördüm ama arada düşüyor 2 snlik bile olsa sorun FPS düşmesi değil en azından şimdilik. Sorunum FPS düşünce oyun takılıyor 2snliğine. Sendede öyle mi? Benimde bütün sürücülerim güncel.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı