GTX 960 sistem "dın dın" ses çıkararak donma sorunu

Ciyrodyl

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, bir sorunum var. Yaklaşık olarak bir kaç ay önce bir bilgisayar aldım. Aldığımdan beridir karşı karşıya olduğum bir sorun var. Bu sorunla birlikte vatana gittim. Parçaların sağlam olduğunu, test ettiklerini bana bildirdiler fakat sorunum hala çözülmedi. Sorun rastgele zamanlarda bilgisayarın takılması ve benim reset atmak zorunda kalmam. Takılmadan kast ettiğim dın dın dın şeklinde sesler falan takılıyor tamamen kitleniyor makine.
Not: Windows 7 kullanıyorum, kendim kurdum bilgisayarı. Vatandan almadım yani.
Birde kasam 500w bununla alakası olabilir mi acaba?
Parçalar;
  • MSİ GTX 960 4GB
  • i5 6400 skylake

Sorun Windows 7 kullandığım için olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Donma sorununu yaşamaya devam ediyorum, BIOS güncellemek sorun olmadı. Ben hala Vatan acaba doğru kontrol yapamadı mı diye düşünüyorum. İki adet farklı windows yükledim fakat 7 yükledim. Değişen bir şey yok.

Şuanda acayip sinirime dokundu, son bir çözüm olarak windows 10 kurup deneyeceğim. Oda olmadı vatana gideceğim.

Kurulum için indirmeleri yapıyorum zaten, sadece her türlü çözüme açığım. Windows 10'a geçersem muhtemelen key alacağım dayanamam ben çünkü .D

Aşağıdaki işlemleri sırayla dene muhtemelen problem çözülecektir.

- Bios Güncelle
- Windows 10 Kur
- Sürücüleri Güncelle
- HDD Değiş

Selamlar, BIOS güncelledim, şuanda bilgisayara windows 10 kurdum. Sürücüler konusunda bilmediğim yoksa hepsi güncel olmalı. HDD'yi alalı 1,5 ay oldu olmadı. Daha devam ederse bir defa daha vatana götüreceğim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı