Çözüldü GTX 960 sistem donma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

kadarac05

Hectopat
Daha fazla  
AnakartMSI B150M Gaming ProASUS B150 Pro Gaming/Aura
İşlemciIntel Core i5-6400Intel Core i5-6402P
Ekran KartıMSI R9 380 GAMING 2GASUS GTX 960 STRIX 2GB
Ortak Bileşenler
BellekHyperX FURY Black 8GB Kit 2666MHz CL15
SSDKingston HyperX Fury 120 GB
DepolamaSeagate 3.5″ 1TB Barracuda 7200 RPM
KasaCooler Master Elite 431 Plus
Güç KaynağıKasaya dahil, 600W
MonitörViewSonic 21.5” VX2257-mhd – FreeSync 1ms 75 HzASUS 21.5” VP228H – 1ms 60 Hz
Fiyat (KDV Dahil)3.276 TL3.347 TL
[TBODY] [/TBODY]

Önermiş olduğunuz bu sistemi yokluk içerisinde kredi ile borçlanarak aldım. Asus B150 Pro Gaming - İntel Core i5 6402p- Asus GTX 960 Strix 2GB. 600w'lik Zalman marka kasa trendcent marka 120 GB SSD ve Corsair 8GB 2666 MHz RAM ekledim. Kasayı daha dün aldım ve ilk yüklediğim oyuna girdiğimde 3 veya 5 dakika sonra dondu kilitledi ve hiç bir müdehale edemedim kasadan kapattım. Sorun diğer yüklediğim oyunlarda da var. Çaresiz bir şekilde sizin sistem tavsiyelerinize uydum ve şu an ne yapabileceğimi bilmeyerek yine size sığındım. PC alırken anakartımın RAM'in hızından düşük olduğunu söylediler. Mesela anakart 2133 MHz destekliyor. RAM 2666 MHz. Lütfen yardım edin ve bunun donanımsal bir sorun olmadığını söyleyin. Donanımsalsa nasıl bir yol izleyecem? Yazılımsalsa nasıl bir yol ?

Son zamanlarda hep yeni sistemlerde donma kitlenme sorunları ile konu açılıyor ben artık bu sorunun windows 10 un son sürümünden kaynaklandığını düşünmeye başladım ben derimki dreamsprark tan 8.1 key alın ücretsiz bir süre böle kullanın sorunu çözebilecekmi ?

Son zamanlarda hep yeni sistemlerde donma kitlenme sorunları ile konu açılıyor ben artık bu sorunun windows 10 un son sürümünden kaynaklandığını düşünmeye başladım ben derimki dreamsprark tan 8.1 key alın ücretsiz bir süre böle kullanın sorunu çözebilecekmi ?
BIOS güncellemesi yaptınız mı? Sürücüler ve Windows güncel mi? Özellikle BIOS güncellemesi çok önemlidir. Sisteminizdeki parçaları daha performanslı kullanmanızı sağlar.

Bende sorun yok geçenlerde GTA V takılmalar yaptı MSI Afterburner'i kaldırınca düzeldi (y)

Hocam win7 win8 win 10 formatları kurdum PC yine aynı. Markfury ekran kartı test programının uzun süreli testintinde 3 ile 6 dakika aralarında ekran klavye mouse tamemen kilitleniyor. Sorun ekran kartinda mı acaba diye servis gözümün önünde yenisini taktı sorun yine aynı. Sistemim
-anakart asus b150 pro gaming
-işlemci Intel i5 6402p
-ekrankartı asus gtx 960 2gb
-RAM corroshair 8gb 2666 MHz
-SSD trancent 120 GB(550 okuma 450 yazma)
-kasa(power) zalman 600w
-harddisk 1tb 7600 rp

Allah için sorun yazılımda değilse ,ekran kartını değişip tekrar denedik ve yine aynı ekran kartındada değilse neyse?

İsl
Hocam win7 win8 win 10 formatları kurdum PC yine aynı. Markfury ekran kartı test programının uzun süreli testintinde 3 ile 6 dakika aralarında ekran klavye mouse tamemen kilitleniyor. Sorun ekran kartinda mı acaba diye servis gözümün önünde yenisini taktı sorun yine aynı. Sistemim
-anakart asus b150 pro gaming
-işlemci Intel i5 6402p
-ekrankartı asus gtx 960 2gb
-RAM corroshair 8gb 2666 MHz
-SSD trancent 120 GB(550 okuma 450 yazma)
-kasa(power) zalman 600w
-harddisk 1tb 7600 rp

Allah için sorun yazılımda değilse ,ekran kartını değişip tekrar denedik ve yine aynı ekran kartındada değilse neyse?
İşlemciniz çok ısnıyor olabilir. Termal macunu yenileyin. Sıcaklık değerlerine bakın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı