GTX 960 Sistem Oyunlarda Donma Sorunu

MandalinA

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba.

Kasamı yeni topladım 1 hafta oluyor fakat sadece overwatch oynuyorum fakat su zamana kadar oyun ıcınde bilgisayar 3 defa dondu ve bilgisayara komple acma tusundan basıp tekrar kapattıktan sonra tekrar acıyorum ekran komple donuyor (res tusu calısmıyor) overwatch sol tarafta ekran kartı bilgisi dahılınde ekran kartı sıcaklıgı donma esnasında 69 dereceyı gecmıyor. Bir arkadasıma bahsettım prime95'i önerdi yaklasık 45dk bir stabil testinde bilgisayarda kapanma veya donma sorunu yaşamadım fakat overwatch aniden donma sorunu cok canımı sıkıyor bilgili arkadaşların yardımlarını beklıyorum.

B150m Pro Gaming Ana kart
gtx960-d2oc-4gd5 ekran kartı
soudwave xcp 600w kasa
wd 3.5 1TB caviar bluee sata 7200rpm 6mb
transcend 240gb ssd
intel i5 6402 p işlemci
zalman cnps5x islemci sogutucu
corsair 8g ddr4 2666mhz ram

Bileşenler bunlardır.

Arkadaşım forum sallayanlarla kaynıyor. Sen bana güç kaynağının özelliklerini yazarmısın?
600w güç kaynağı kullanıyorum

Arkadaşlar sistem garantiye verildi sorunun işletim sisteminde oldugu söylendi windows 7 den 8.1 gecildi fakat sorun hala devam edıyor lütfen daha once basına gelen arkadasların tavsiyesini bekliyorum

Aynı sorun bendede var. R9 270x ve Fx 6300 kullanıyorum. Overwatch da donma sorunuyla karşılaşıyorum. Sistemi farklı oyunlarda denemye karar verdim bu yazılanları görünce. Sorununa çözüm bulduysan bizi bilgilendir dostum.

yazdıgın tarihin üstünden cok geçmiş kardeşim ama genede yazayım dedim 2. defa garantiye götürdüm ve herhangi bir sorun olmadıgı soylediler daha sonra eve geldigimde monitöre hiç görüntü gelmedi monitorde bir sıkıntı oldugu dusunup tamire götürdüm monitörde bir sıkıntı oldugu ortaya cıktı fakat üni nedeniyle tekrar geri dönüş yaptıgım ıcın bilgisayarı test edemedım tekrar sorunumun monitorden cıktıgını dusunuyorum ama dedigim gibi o günden sonra test edemedim
Aynı sorun bendede var. R9 270x ve Fx 6300 kullanıyorum. Overwatch da donma sorunuyla karşılaşıyorum. Sistemi farklı oyunlarda denemye karar verdim bu yazılanları görünce. Sorununa çözüm bulduysan bizi bilgilendir dostum.

Son düzenleyen: Moderatör:
yazdıgın tarihin üstünden cok geçmiş kardeşim ama genede yazayım dedim 2. defa garantiye götürdüm ve herhangi bir sorun olmadıgı soylediler daha sonra eve geldigimde pc hiç acılmadı monitorde bir sıkıntı oldugu dusunup tamire götürdüm monitörde bir sıkıntı oldugu ortaya cıktı fakat üni nedeniyle tekrar geri dönüş yaptıgım ıcın bilgisayarı test edemedım tekrar sorunumun monitorden cıktıgını dusunuyorum ama dedigim gibi o günden sonra test edemedim
Olmadı ama. Pc'nin açılmaması monitörden kaynaklanmaz. Olayı aldınız bambaşka yerlere götürdünüz.

Olmadı ama. Pc'nin açılmaması monitörden kaynaklanmaz. Olayı aldınız bambaşka yerlere götürdünüz.
pc acılmadı darken ekrana görüntü gelmedi olarak ifade ettim kasa calışıyordu 2.si konuyu farklı yerlere götürmeye calıstıgım yok kendi sorunumuda halledemedigimi belirttim o günden sonra test etmedigimide kardeşim yanlış bi öneride vermedim fikrin varsa konuyla ilgili aydınlat bizi yoksa yorma kendini

pc acılmadı darken ekrana görüntü gelmedi olarak ifade ettim kasa calışıyordu 2.si konuyu farklı yerlere götürmeye calıstıgım yok kendi sorunumuda halledemedigimi belirttim o günden sonra test etmedigimide kardeşim yanlış bi öneride vermedim fikrin varsa konuyla ilgili aydınlat bizi yoksa yorma kendini
Demek istediğim tutarlı veri paylaşmıyorsunuz. Ben çok fazla anlamam ama En baba PC kurdu size yardım edemez bu şekilde. 1. si Monitöre bakılmaz sadece. Kasanın üzerinde ledler var, sesli bildirimler var var da var. Zahmet edip bunlara bakıp paylaşsaydınız Cevap vermek çok kolay olabilirdi.

Demek istediğim tutarlı veri paylaşmıyorsunuz. Ben çok fazla anlamam ama En baba PC kurdu size yardım edemez bu şekilde. 1. si Monitöre bakılmaz sadece. Kasanın üzerinde ledler var, sesli bildirimler var var da var. Zahmet edip bunlara bakıp paylaşsaydınız Cevap vermek çok kolay olabilirdi.
konuya çözüm arıyoruz kardeşim boş laf değil bızım elimizde olan bilgisayar bilgisinden vere bildigimiz bilgiler bukadar ilk başta dedigim gibi yardım ede biliyorsan her zaman beklerim fikirlerini ama yoksa konuyu ne başka yere cek ne kendını yor ne beni

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle kaba saba konuşmaktan vazgeç. Yanlış anlıyorsun düzeltiyoruz hala ısrar ediyorsun yanlış anlamakta ve üstüne boş konuşma diye hakaret ediyorsun. Nerede boş konuşmuşum pardon?
1.verdigin hic bir cevap konumuzu malesef aydınlatamıyor 2. yardımcı olacak kişi ilk başta daha fazla bilgi vermem gerektiğini söylebilir sen ise tamamen tartışma cıkarmak ıcın konuyu başka yerlere çektin diye girdin amaçın yardımcı olmak degil bos yere post atmak daha fazla senle iletşime girmiycem tekrar tekrar söylüyorum bizim elimizden olan bilgiden verebildigimiz bilgiler bukadar yardımcı ola biliyorsan ol herzaman dinlerim dedim eger olamıyorsan konuyu boş post larla meşgul etme lütfen iyi geceler...

1.verdigin hic bir cevap konumuzu malesef aydınlatamıyor 2. yardımcı olacak kişi ilk başta daha fazla bilgi vermem gerektiğini söylebilir sen ise tamamen tartışma cıkarmak ıcın konuyu başka yerlere çektin diye girdin amaçın yardımcı olmak degil bos yere post atmak daha fazla senle iletşime girmiycem tekrar tekrar söylüyorum bizim elimizden olan bilgiden verebildigimiz bilgiler bukadar yardımcı ola biliyorsan ol herzaman dinlerim dedim eger olamıyorsan konuyu boş post larla meşgul etme lütfen iyi geceler...
Hayır kabahat bende gerçekten. Ciddiye alıp yol gösteriyoruz da nereden bilelim karşımızda nasıl bir karakter var. 1. si burada açılan konulara hem bilgi edinmek hem de nacizane iyi bildiğim bir şey varsa yardımcı olmak için bakıyorum. 2. si sırf anlamadığınız için hiçbir şey boş ve manasız olmaz. 3. sü daha da cevap vermeyiniz lütfen! zaten muhattap olduğuma yeterince pişman oldum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı