GTX 960 Sistemde GTA 5 FPS Sorunu

Boomer07

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar. Hepinize iyi günler dilerim. Sistemim yukarda. Sorunum şu oyunu optimumda da açsam en düşük ayarda yani normalde bile açsam belirli bölgelerde araba ile hız yapınca FPS düşüşleri alıyorum. Bu bölgelerden biri groove street mesela. Biraz şundan bahsedeyim. Optimum ayarlarda normalde çok rahat 60 FPS'i alıyorum ama bu bölgelere araba ile girince 15 FPS'ye düştüğü bile oluyor. En düşüğe aldığımda ise 120- 130 FPS alıyorum. Ama bu bölgelere girince FPS 30-40'a kadar düşüyor. Pek tabi 30-40 etkilemiyor bile ama bu sistemlede en düşük ayarlarda oynamak istemiyorum. Oyunum orjinal onu da belirteyim. Her neyse en büyük merakım şu, sorun benim PC'de mi yoksa oyunda mı bir sorun var? Şimdiden teşekkürler.

Adsız.png

arkadaşlar yardımcı olabilecek yok mu ?

İlginç bir sorun. Diğer bileşenleri de yazar mısınız?

Düzenleme: Fotoğrafı şimdi gördüm. AMD işlemci ile alakalı bir sorun olabilir diye düşünüyorum. Stok soğutucu mu kullanıyorsunuz?

Belki de, o bölgede oyunun optimizasyon sıkıntısı vardır. Mesela mafia 2 oyununda da tünele girerken böyle sıkıntı oluyordu. Forumlarda araştır. Oyunun optimizasyonu güzel diyorlar. Gtx 960 ile sorun yaşamaman gerekir. Başka oynadığın oyunlar varsa onların fps değerlerini yazarsan sevinirim.

Texture ayarını medium yapmalısın. Vram yetersiz geliyordur. Vsnyc'i açıp kapatmayı dene. İşlemci hızını düşürüyor da olabilir. Sıcaklıkları kontrol etmelisin. Msi afterburner yazılımını kullanarak oyun içindeki değerleri görebilirsin.

Oyun yüksek ayarlar için 4 GB ekran kartı istiyor. Siz de 2 GB'lık bir kart bulunmakta. Aynı karttan bende de var ve böyle bir sorun yaşamıyorum. Kullandığınız Windows sürümünün güncelleştirmelerini yapın. Daha da iyi sonuçlar için, BIOS'unuzu da güncelleyin. Normalde en azından optimum ayarlarda bu kadar FPS düşüşü yaşamamanız gerekir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı