GTX 960 tamir vs RX 580 almak

Arkadaşlar ekran kartım arzalandı. ASUS GTX 960. sizce 200 TL'ye yaptırayım mı? Yoksa tüm yaz tatil yapamadan çalışıp Gigabyte RX580 mi alayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Virüs muhabbetleri yüzünden her yer kapalı. Şu anda çalıştığı iş yerinden çıkarılan insanlar bile var. İş bulup çalışmak bayağı zor şu dönemde. Bence elinizdeki kartı yaptırmaya çalışın. Hem elinizdeki işlemci RX 580'e darboğaz yapacaktır.

Tüm yaz tatilin bence daha önemli. :) Yaptır, bozulursa bozuk olarak sat. Verdiğin 200 lirayı en kötü geri alırsın. Bir kumar oyna bakalım.

Virüs muhabbetleri yüzünden her yer kapalı. Şu anda çalıştığı iş yerinden çıkarılan insanlar bile var. İş bulup çalışmak bayağı zor şu dönemde. Bence elinizdeki kartı yaptırmaya çalışın. Hem elinizdeki işlemci RX 580'e darboğaz yapacaktır.

Çok nadir oyunlarda darboğaz yapacaktır. Bu nedenle eğer işi garanti ise ya da sırf ailesine mahçup olmamak adına çalışıp parasını kendi kazanacaksa (yani ailesinin durumu varsa) RX580 ekran kartını alıp rahat şekilde kullanabilir o işlemci ile.
Ama benim tavsiyem tamir işine de girme. Şu an yeni nesil ekran kartları çıktığı için birçok sitede tertemiz GTX1050 Ti ya da GTX 1060 gibi ekran kartları gayet makul fiyata satılıyor. Bence oralara bir göz atın. Hatta Letgo gibi sitelere bakarsanız deneyip alma imkanınız dahi olur.

Arkadaşlar ekran kartım arzalandı. ASUS GTX 960. sizce 200 TL'ye yaptırayım mı? Yoksa tüm yaz tatil yapamadan çalışıp Gigabyte RX580 mi alayım?
Bence arkadaşlar biraz bilgisiz davranmış RX580i işlemciniz besleyecektir. Yeni bir ekran kartı almak daha iyi olacaktır. Fakat elinizde para olursa işlemciyi de değişmenizi öneririm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı