GTX 960 Tepki vermeme sorunu

darknesss50

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar. Daha yarım saat önce bu olay başıma geldi. GTA 5 oynuyordum fakat birden ekran karardı çözünürlük düştü ve sağ altta balonda ''Nvidia Graphics Driver yanıt vermeyi kesti fakat bu durumdan kurtuldu.'' yazıyordu. Fakat birden ekran kartı fanlarının durması beni çok şüphelendirdi. Şimdi GeForce Experience uygulamasına girdiğimde ''Sisteminizde uyumlu Nvidia GPU algılanamadı.'' yazıyor ve aygıt yöneticisinde de sadece Intel HD Graphics Family yazıyor. Şu an görüntü çıkışını onboard ekran kartına aldım. Kasanın içini açıp ekran kartına baktım görünürde bir şey yok çıkartıp taktım yine aynı. Yardımlarınızı bekliyorum.

Sistemim:
Intel Core i7 6700K, Windows7 Ultimate 64 bit, 16 GB (2x8) 2400Mhz HyperX Bellek, MSI GeForce GTX 960 Gaming 4GB 128bit, 2 TB Barracuda 7200rpm HDD, MSI Z170A Gaming Anakart, CORSAIR 600W Güç Kaynağı

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de GTX960 kullanıyorum, yaklaşık 15dk önce, tam render'ı başlattım ve Nvidia sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan başarıyla kurtuldu hatasını aldım. Bir de baktım ki üstüne Adobe Media Encoder da hata vermiş. Yoksa genel bir sıkıntı mı oldu?

Ben de GTX960 kullanıyorum, yaklaşık 15dk önce, tam render'ı başlattım ve Nvidia sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan başarıyla kurtuldu hatasını aldım. Bir de baktım ki üstüne Adobe Media Encoder da hata vermiş. Yoksa genel bir sıkıntı mı oldu?
Galiba genel bir sorun sürücülerle alakalı olabilir. Başka GTX 960 kullananlarında başına geldi mi bu durum?

Galiba genel bir sorun sürücülerle alakalı olabilir. Başka GTX 960 kullananlarında başına geldi mi bu durum?
Arkadaşımda da var sorarım ona da. Bence de sürücü ile ilgili, çünkü geçen gün yeni bir güncelleme geldi.
Düzenleme: Bende ekran kartı kaybolmadı bu arada. Sadece böyle bir hata aldım ve nedense Adobe Premiere Pro ve Adobe Media Encoder hata veriyor şu anda.

Aynı olay benim başıma geldi 1 ay önce kadar, MSİ GTX 960 4G aldım, montajını yaptım 2-3 saat herşey çok güzel bir sıkıntı yoktu. Witcher 3 oynarken ''Nvidia Graphics Driver yanıt vermeyi kesti fakat bu durumdan kurtuldu. uyarı verdi. GPU-Z programı üzerinden kartın GPU, Bellek saat bilgileri falan okunmuyordu. Oyunları hiç açmadı direk masaüstüne atıyor. Ekranda sürekli piksel hatası gibi noktalar belirmeye başladı yeşil,mavi,siyah renkte falan bende hiç uğraşmadım direk iade ettim, Sonra Bu Durumu İnventus'da GTX 950 alırken teknik ekiple falan paylaşmıştım böyle bir sıkıntı yaşamıştım neden kaynaklanabilir diye büyük ihtimal GPU'da veya VRAM'lerde arıza olmasından kaynaklanıyor demişlerdi, aynı şey olabilir.

Aynı olay benim başıma geldi 1 ay önce kadar, MSİ GTX 960 4G aldım, montajını yaptım 2-3 saat herşey çok güzel bir sıkıntı yoktu. Witcher 3 oynarken ''Nvidia Graphics Driver yanıt vermeyi kesti fakat bu durumdan kurtuldu. uyarı verdi. GPU-Z programı üzerinden kartın GPU, Bellek saat bilgileri falan okunmuyordu. Oyunları hiç açmadı direk masaüstüne atıyor. Ekranda sürekli piksel hatası gibi noktalar belirmeye başladı yeşil,mavi,siyah renkte falan bende hiç uğraşmadım direk iade ettim, Sonra Bu Durumu İnventus'da GTX 950 alırken teknik ekiple falan paylaşmıştım böyle bir sıkıntı yaşamıştım neden kaynaklanabilir diye büyük ihtimal GPU'da veya VRAM'lerde arıza olmasından kaynaklanıyor demişlerdi, aynı şey olabilir.
Benim bu GTX 960 2 kere servise gitti. Yine aynı hata vardı. Şimdi aradılar değişim uygulanacak diye acaba yeni kart geldiğinde üzerine para ekleyerek yada eklemeyerek farklı bir kart mı alsam? Ne dersiniz?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı