GTX 960 ve GTX 970 Coil Whine

Jurassicberker

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, 4000 tl'ye bir sistem kurdum ve ekran kartı olarak gtx 960 düşündüm. Sonra benchmark ve yorumlardan yola çıkarak kararımı değiştirdim ve gtx 970 almaya karar verdim. Onu da araştırınca coil whine adında çok yaygın bir soruna rastladım. Ama karşılaştığım konuların çoğu eskiydi. Hala bu sorun devam ediyor mu? Gtx 970 almalı mıyım, yoksa gtx 960 alıp para elde mi kalsın? Aralarında baya fps farkı var açıkçası. Aslında gtx 970 hakkında daha çok konuşulacak şey var örneğin 3.5 gb ram kullanımı gibi ama yine de daha çok fps vermiyor mu, veriyor. Aydınlatırsanız sevinirim. Teşekkürler.

3.5gb bellek kesinlikle 1080p'de sorun yaratmıyor. Coil whine sorununa gelecek olursak üreticiler çok tecrübe edindiler bu konu ile ilgili. Uzun zamandır coil whine'dan şikayet eden insan görmedim. Öyle bir sorunla karşılaşan olursa da hızlı bir biçimde değiştiriliyor kart.

Yanıtınız için çok teşekkür ederim. Gtx 970 hemen hemen tek tercihim. Yoksa başka bir modele yönelirdim. Blizzard oyunları dışında hiç oyun oynamıyorum. Ve bu oyunların intel nvidia dostu olduğu bir gerçek. Üreticilerden bahsederken demek istediğiniz son üretilen kartların bir nevi tamir olmuş halde olmaları mı? Yani alırken, mağazaya ne zaman geldiğini sorsam bir yararı olur mu dersiniz ? Bana son geleni verseler ?

Bir daha coil whine ile karşılaşmamak için daha dikkatli üretilmeye başlandı kartlar. Mağazaya ne zaman geldiğini sormanın bir önemi yok, her halükarda son partilerden birini vereceklerdir sana. Piyasada pek fazla coil whine sorunu olan Gtx 970 kalmadı.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı