GTX 960 vs GTX 1050 Ti

Performans konusunda haklısınız ama günümüzde 2GB VRAM yeterli değil. 4GB olsa direk GTX 770 alıcaktım.
isterseniz GTA V, BF4 gibi oyunlardaki fps değerlerimi vereyim ve siz de internetteki 1050 ti fps değerleriyle kıyaslayın. Önceki mesajlarımda yazdığım gibi arkadaşımla aynı fps değerlerini alıyoruz. Bazı oyunlarda ben fazla alabiliyorken bazı oyunlarda da o fazla alabiliyor. Bunu farkettiğimizden beri 2ymiş 4 müş pek takmıyoruz. dediğim gibi ha 128 bit 4 gb ha 256 bit 2 gb. Aynı performansı alıyoruz yani neticede durum ortada :D

Yanlış anladınız size şöyle bir örnek vereyim GTX 1060 6GB ile AC:SYN ultra ayarlarda 60FPS oynanabilirken 1060 3GB ile 30FPS zor gözüküyor çünkü ultra ayarlar için en az 4GB VRAM lazım 3GB olan versiyon eksikliğini normal RAM lardan tamamlamaya çalışsa da performans ciddi şekilde etkileniyor.

Yanlış anladınız size şöyle bir örnek vereyim GTX 1060 6GB ile AC:SYN ultra ayarlarda 60FPS oynanabilirken 1060 3GB ile 30FPS zor gözüküyor çünkü ultra ayarlar için en az 4GB VRAM lazım 3GB olan versiyon eksikliğini normal RAM lardan tamamlamaya çalışsa da performans ciddi şekilde etkileniyor.
Yanlışsın. Sen burda 368 bit 6 GB Vram ile 3 Gb 368 bit Vram kıyaslıyorsun. Tabikide yarı yarıya fark edicek. Görünen o ki hala beni anlayamamışsın. Lütfen dikkatli oku.

Kalkıp da bi oyun için bu oyun bit kaç olursa olsun hep 2 Gb ram ister yok 4 Gb ram ister demek yanlıştır. O bit değerlerinin anlamını yazıyorum burada geceden beri. :(

Yanlışsın. Sen burda 368 bit 6 GB Vram ile 3 Gb 368 bit Vram kıyaslıyorsun. Tabikide yarı yarıya fark edicek. Görünen o ki hala beni anlayamamışsın. Lütfen dikkatli oku.

Kalkıp da bi oyun için bu oyun bit kaç olursa olsun hep 2 Gb ram ister yok 4 Gb ram ister demek yanlıştır. O bit değerlerinin anlamını yazıyorum burada geceden beri. :(
Ram değil vram olucaktı *

Kesinlikle 1050ti. Çünkü performanslar yakın olsa da yeni nesil her zaman için iyidir. Ayrıca 1050 nin bazı modellerinde artık güç pin i yok pcı expressten alıyor gücü. İşlemci ise sorun çıkarmaz bence gayet ideal.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı