GTX 960 vs GTX 760

teknolojiden haberin yok :D
Evet yok. Cahil kalmışım. Sen kendine 128mb 64bit güncel bir kart bak ...

Ben abartı bir fark göremiyorum sen görebiliyormusun ?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
İkisi de değil. Ben olsam R9 280X Alırdım.

R9 280X > GTX 960 > GTX 760. GTX 960 4 Gb alacaksan R9 280X alman daha mantıklı. Ama 2 Gb alırsan GTX 960.

Sıfır ürün alacaksanız Gtx 960 alın. 760 ile 960 arasında %9 gibi bir performans farkı var diye hatırlıyorum yanlış hatırlamıyorsam. Bu yüzden 760 kullanıyorsanız 960'a geçmenize bence pek gerek yok.

Evet yok. Cahil kalmışım. Sen kendine 128mb 64bit güncel bir kart bak ...

Ben abartı bir fark göremiyorum sen görebiliyormusun ?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende 128bit 2GB GTX 750Ti var, sağol. Eğer arasında fark yoksa neden 256bit öneriyorsun? Sen bir ona cevap ver bakalım.

256bit daha iyi diyorsan buyur 128bit GTX 960 ile 256bit R9 285 performansı aynı.

1.jpg

Bende 128bit 2GB GTX 750Ti var, sağol. Eğer arasında fark yoksa neden 256bit öneriyorsun? Sen bir ona cevap ver bakalım.

256bit daha iyi diyorsan buyur 128bit GTX 960 ile 256bit R9 285 performansı aynı.

Eki Görüntüle 84271
2gb ekran kartı neden kullanıyorsun ram önemli değildi ya ne oldu ?
Ekran kartında bit neden önemlidir araştırıver bir zahmet ?

Benim ne söylediğimi anlamamışsın iki kart da GDDR5 tamam, biri 256bit diğeri 128bit, biri 4gb diğeri 2gb, biri yeni gpu diğeri eski gpu. Çekirdek hızları arasında fazla abartı bir fark yok, ama fiyat farkı hissedilir şekilde demek istiyirum o yüzden bu kadar para vermeye gerek yok demek istedim ama anlamak isteyene...

Son düzenleme:
2gb ekran kartı neden kullanıyorsun ram önemli değildi ya ne oldu ?
Ekran kartında bit neden önemlidir araştırıver bir zahmet ?

Benim ne söylediğimi anlamamışsın iki kart da GDDR5 tamam, biri 256bit diğeri 128bit, biri 4gb diğeri 2gb, biri yeni gpu diğeri eski gpu. Çekirdek hızları arasında fazla abartı bir fark yok, ama fiyat farkı hissedilir şekilde demek istiyirum o yüzden bu kadar para vermeye gerek yok demek istedim ama anlamak isteyene...

Öncelikle ekran kartı RAM'in önemi yok demedim önemi var şöyle. Şu anda birkaç oyun için 2GB VRAM yetersiz kalıyor. Bunlar Watch Dogs ve Shadow of Mordor gibi oyunlar. Bu oyunlar 2GB VRAM ile kullanacaksan Texture ayarını bir kademe düşürmen gerekiyor yani Ultra değilde High ayarda açarsın 2GB VRAM ile Texture ayarını bu oyunlarda.

İkincisi yeni nesil ekran kartlarında hani o senin beğenmediğin ekran kartlarında Color Compression teknolojisi kullanılıyor. Bu teknoloji ile ekran kartı RAM'leri daha verimli çalışıyor o yüzden 256 bit'den daha performanslı. Üçüncüsü GTX 760 ile GTX 960'ın GPU teknolojisi farklı GTX 760 Kepler mimarisini kullanıyor, GTX 960 ise Maxwell. Maxwell teknolojisi daha az güç tüketiyor, dolayısıyla daha az ısınıyor ve overclock performansı daha yüksek GTX 960'da.

Şu anda GTX 960 4GB 908TL. GTX 960 ile GTX 760 arasında harcanan güç arasında %25'lik fark var. Bu ne oluyor, sen bir ayda bilgisayar için 10TL elektrik harcıyorsan GTX 960 kullandığında 2,5TL cebinde kalıyor. 1 yılda 30TL, 5 yılda ise 150TL eder. Yani GTX 960'ın fiyatı 908-150= 758TL'ye gelir GTX 760'ın fiyatı ise 729TL. Yani sen GTX 760 alarak zaten GTX 960 almış kadar fiyat ödeyeceksin.

1.jpg

• GTX 960 daha az ısınıyor.

2.jpg
3.jpg

• GTX 960'ın overclock performansı daha yüksek. GTX 960, 1410MHz'e yükseltilebilirken GTX 760 ise 1225MHz'de kalıyor.

4.jpg

5.jpg

• GTX 960 daha az ısındığı için daha az gürültü çıkartıyor.

6.jpg
7.jpg

Şimdi söyle bakalım 128bit 4GB GTX 960'mı alırdın yoksa 2GB 256bit GTX 760 mı ?

Son düzenleme:
Güzel açıklama olmuş, ne alırdım sorusuna gelince, ben zaten yeni bir GTX 760 kullanıcısıyım ileride güncelleme yaparsam bu dediklerine göre araştırıp alırım. Oyun hastası değilim, Hackintosh kullanıcısıyım ve bu kartı uyumlu olduğundan aldım...

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı