GTX 960 vs GTX 760

128bit ve 256bit kullanmış biri olarak 256bit olanını tercih ederdim. Elbette ki GTX 960 daha güncel ama 4gb gereksiz, çekirdek hızlarında aşırı bir fark göremedim.
Bu arada VatanBilgisayar GTX960 4gb özeliklerine baktığımda RAM kapasitesi=2gb yazmış.

GTX960 2gb olanına baktım, çekirdek hızları aynı sadece RAM farkı var :
MSI GTX960 GAMING GDDR5 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

Son düzenleme:
Arkadaşlar orada hep 2gb gösteriyor ama 4gb versiyonu da yanlış hatırlamıyorsam 10 lira farkla satılıyor 2gb almayın 4gb versyonunu sorun gtx960 ın bilerek söylemiyorlar nedense 2gb alacaktık kuzenime kasadan geçmedi barkodu 4gb getirdiler.

Dostum almışken 4GB versiyonunu almak daha mantıklı olacaktır. GTX960 al bu arada, daha güncel ve daha performanslı.

128bit ve 256bit kullanmış biri olarak 256bit olanını tercih ederdim. Elbette ki GTX 960 daha güncel ama 4gb gereksiz, çekirdek hızlarında aşırı bir fark göremedim.
Bu arada VatanBilgisayar GTX960 özeliklerine baktığımda RAM kapasitesi=2gb yazmış.

GTX960 2gb olanına baktım, çekirdek hızları aynı sadece RAM farkı var :
MSI GTX960 GAMING GDDR5 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

Dostum yanlış bilgi verme istersen, ekran kartı bit'e veya vRAM'e bakılarak alınmaz. GPU'ya, mimariye, gerçek zamanlı testlerine bakılarak alınır. Senin mantığına göre R9 290 TRI-X, Titan X'den daha iyi bir kart. Ama çok açık ortada ki Titan X kat kat daha iyi bir kart.

Dostum almışken 4GB versiyonunu almak daha mantıklı olacaktır. GTX960 al bu arada, daha güncel ve daha performanslı.

Dostum yanlış bilgi verme istersen, ekran kartı bit'e veya vRAM'e bakılarak alınmaz. GPU'ya, mimariye, gerçek zamanlı testlerine bakılarak alınır. Senin mantığına göre R9 290 TRI-X, Titan X'den daha iyi bir kart. Ama çok açık ortada ki Titan X kat kat daha iyi bir kart.
Öğreneceğiz bu işi inşallah ;) . Tam olarak hangi özellikler incelenmeli açıklarsanız bilgilenmiş oluruz?

İlk olarak takip etmen gerekiyor, en son hangi ekran kartı çıkmış, en yeni mimarili hangi ekran kartı var, bu mimarinin avantajları neler gibi. Zaten AMD ve NVIDIA'nın bütçeye göre ekran kartları bellidir. Karşılaştırma yaparken ikisinin oyunlardaki performansına bakarak karşılaştırabilirsin, ne kadar güç harcıyor buna bakabilirsin, yeni teknolojilerden hangilerini hangisi destekliyor buna bakabilirsin. Ama sana şunu söyleyeyim kağıt üzerindeki değerlerle hiçbir zaman olmuyor. En iyi ve garanti yol kartların gerçek zamanlı performanslarına bakman. Forumda takılırsan kısa süre içerisinde ekran kartlarının çoğunu zaten öğrenmiş olursun.

760 kullanıcılarının 960 a geçmesi için sebep yok. Yeni sistem toplayacak olanlar 960 a veya 4g modeline geçebilirler. Büyütmeye gerek yok.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı