GTX 960 vs R9 380

polat02

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
GTA 5 gibi yüksek grafikli oyunları kaldırabilecek bir sistem toplamaya karar verdim. Sizlerinde görüşünü almak istedim. Kafamda iki tane sistem var lakin kararsızım. Birinci sistemde GTX 960 var. İkinci sistemde ise R9 380 var. Uzatmadan sistemlerin bilgilerini atayım. GTX 960 ile Mini Oyun Bilgisayarı Toplama Rehberi - Technopat Bu birinci sistem. 3000 TL Oyun Bilgisayarı Toplama Rehberi - Technopat Bu ise ikinci sistem. Yalnız ikinci attığım sistemde karalanmış birde "Skylake'e Geçiş" başlıklı bir sistem var, benim seçtiğim ise karalanmış olan sistem. Neden Skylake sistemi secmiyorsun diye sormayın lütfen çünkü ben öbür sistemi beğendim. Şimdi size sormak istediğimde GTX 960'lı sistem mi toplayayım yoksa R9 380 mi ? GTX 960'lı sistem fiyat olarak daha cazip fakat R9380 ise biraz daha performanslı geldi. Sizce daha uyguna GTX 960 mı toplayayım, yani performans olarak bir fark yoksa tabi ? Görüşlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Rx460, 1050, 1050ti varken neden eski nesil kartlar?
Test videosunda birçok oyunu kasmadan açtıkları için güncel kartlara gerek kalmaz diye düşündüm. Aynen saydığınız ekran kartları güncel ve daha performanslı. Fakat bu belirttiğim sistemlerin üzerinden sadece 1 yıl geçmiş. Buna rağmen bu sistemler günümüzde Gta 5 ve benzeri oyunlarda performans düşüşlüğü mü yaşıyorki ?

Sıfırdan alınacak sistemler de her zaman güncel ve performanslı olanlar alınmalı. Sistem için tam olarak bütçeniz nedir ? Monitör de koyalım mı sisteme ?

Kardeşim çok teşekkür ederim zahmet edip koymuşsun sistem. Aynen çok beğendim lakin ben rx470 li bir sistem almayı daha cazip buluyorum. Mahsuru yoksa rx470 li bir sistem tavsiye edermisiniz arkadaşlar.

Evet arkadaşlar, resimdeki sistemi toplamaya karar verdim. Resimde Asus ve Msi anakartlar var. Ben Msi anakartı almayı düşünüyorum ama aklımda bir soru var çözemediğim. Resimdeki sistemde Msi anakarta Msi RX 470 Gaming X 4GB ekran kartı önerilmiş. Fakat ben Msi B150M Mortar Arctic anakarta ASUS RX 470 STRİX OC 4GB Ekran kartını takmak istiyorum. Sizce ben Msi anakarta Asus RX 470 taksam uyumsuzluk olur mu ? Eğer uyarsa Msi ekran kartına göre performansı düşer mi ? Görüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar.
Screenshot_2016-11-26-16-11-34.png

Bu bütçeye rx 480 alınabilirken rx 470 almak yanlış olur. Eğer isterseniz rx 470 yapın ama diğer parçalardan kısarak bir sistem kurmadım zaten her parça ileriye dönük ve kaliteli. :)

Uyumsuzluk olmaz anakart ile ekran kartı arasında marka açısından bir bağlantı yoktur.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı