Gtx 960'ı satıp 1070 Almak?

baadtyar

Kilopat
Daha fazla  
Selamun Aleykum arkadaşlar. Elimde gtx 960 mevcut. Fiyatlar çok düşüşe geçmeden satmalı mıyım eğer dedikleri gibi fiyatta çıkarsa üzerine para koyup 1070 alabilrim. Bunun dışında ddr3 sistemde sıkıntı yapmaz de mi? İ5 4460 darboğaz sıkıntısı mesala?

Güçlü bir işlemci oldukdan sonra darboğaz söz konusu bile olmaz. Rahat olabilirsin bunun testlerini defalarca gördük :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamun Aleykum arkadaşlar. Elimde gtx 960 mevcut. Fiyatlar çok düşüşe geçmeden satmalı mıyım eğer dedikleri gibi fiyatta çıkarsa üzerine para koyup 1070 alabilrim. Bunun dışında ddr3 sistemde sıkıntı yapmaz de mi? İ5 4460 darboğaz sıkıntısı mesala?
İşlemci yoğunluklu oyunlarda sorun olabilir.

Aynı sistemi kullanıyoruz, bende düşünmüyor değilim. Komple güncel bi sistem kuracak olsam alırdım, ancak suan kullandığım sisteme israf olarak düşünüyorum.

Açıklamalara göre i5 4xxx serisi ve üzeri işlemciler 1070 için yeterli görünüyor. İnternete düşen testlere göre 1080 testinde de i5 6500 kullanılmış.
Yalnız yeni ekran kartlarının geleceği haberiyle özellikle GTX 970 ve üzeri kartlarda müthiş bir değer kaybı söz konusu. Çünkü yakın fiyatlarda 2 kat performans sunacak kartlar geliyor. 1060'ın ne zaman geleceği belli olmadığından GTX960'ın 2. el fiyatı henüz aşırı derecede düşmedi. Yani satmayı düşünüyorsan 1060 duyurusundan önce satmaya bak. Sonrasında elinde kalma ihtimali veya düşük fiyata satma ihtimalin çok yüksek.

Biri gtx 1070 mi dedi :) Elimde Asus'a ait gtx 1070 turbo ekran kartı var. 2.ayı dolmadı bile. satmak istiyorum almayı düşünen varsa uygunn fiyata vereceğim. Garantilidir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı