2060'ı satıp 1080 Ti almak

O kart 1080P için değil dostum.
2K monitör almalısın.
Neye göre bunu söylediniz? :) Çokta güzel 1080P kartı olarak kullanılır. Çünkü ben 2 yıl boyunca öyle kullandım. Artık 2K kartları değil bunlar. Ayarlardan kısarak 2K 144 FPS çıtasına çıkılabilir. Yoksa çoğu oyunu 80-90 FPS olarak oynatır. CS:GO veya Valorant gibi oyunlardan söz etmiyorum tabii.

Neye göre bunu söylediniz? :) çok da güzel 1080P kartı olarak kullanılır. Çünkü ben 2 yıl boyunca öyle kullandım. Artık 2K kartları değil bunlar. Ayarlardan kısarak 2K 144 FPS çıtasına çıkılabilir. Yoksa çoğu oyunu 80-90 FPS olarak oynatır. CS:GO veya Valorant gibi oyunlardan söz etmiyorum tabii.

Ayarları kısmaya gerek yok.
1080 Ti kas gücü olarak RTX2080'e denk bir kart.
Çoğu oyunda 2K Ultra ayarlarda zaten 100FPS üzeri alıyor.
Sence RTX2080, 1080P kullanılır mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayarları kısmaya gerek yok.
1080 Ti kas gücü olarak RTX2080'e denk bir kart.
Çoğu oyunda 2K Ultra ayarlarda zaten 100FPS üzeri alıyor.
Sence RTX2080, 1080P kullanılır mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu an kullandığım bir ekran kartını bana anlatıyorsunuz. 2 yıldır kullanıyorum demiştim, gözden kaçırdınız herhalde. Ayrıca attığınız video'da 100 FPS üzerine genel olarak çıkamadığı bariz gözüküyor. Oyundan oyuna değişir demiştim.

Bu arada bir haftalığına RTX 3080'i 1080P olarak kullanmış birisiyim. Yani "2080, 1080P'de kullanılır mı?" sorunuza cevabım belli :) (3080 kesinlikle kullanılmaz). Her çözünürlüğe ait monitörüm var. 1080Ti çok güzel bir 1080P kartı. Kullanmak isteyen çok rahat kullanabilir. Zaten oyunların sistem istekleri durmadan gelişiyor. Bir süre sonra ister, istemez 2K gereksinimlerini karşılayamayacak hale gelir.

Son düzenleme:
Şu an kullandığım bir ekran kartını bana anlatıyorsunuz. 2 yıldır kullanıyorum demiştim, gözden kaçırdınız herhalde. Ayrıca attığınız Video'da 100 FPS üzerine genel olarak çıkamadığı bariz gözüküyor. Oyundan oyuna değişir demiştim.

Bu arada bir haftalığına RTX 3080'i 1080P olarak kullanmış birisiyim. Yani "2080, 1080P'de kullanılır mı?" Sorunuza cevabım belli :) (3080 kesinlikle kullanılmaz). Her çözünürlüğe ait monitörüm var. 1080 Ti çok güzel bir 1080P kartı. Kullanmak isteyen çok rahat kullanabilir. Zaten oyunların sistem istekleri durmadan gelişiyor. Bir süre sonra ister, istemez 2K gereksinimlerini karşılayamayacak hale gelir.

Hangi işlemciye kullandiniz acaba?
O kartı 1080P'de beslemek için bir hayli güçlü bir işlemci gerek.
Ayrıca Ultra değil de High'a alırsan rahat bir şekilde 150FPS'lere çıkar.

Hangi işlemciye kullandiniz acaba?
O kartı 1080P'de beslemek için bir hayli güçlü bir işlemci gerek.
Ayrıca Ultra değil de High'a alırsan rahat bir şekilde 150FPS'lere çıkar.
Aynen, ayalarda oynama yapılırsa, güzel rakamlar alınabilir. High-medium dengesini tutturmak lazım. Ama direkt ultra oynamaya kalkılırsa, 90 FPS yukarısını pek göremez. Oyunların optimizesi de önemli. 3700X ile kullandım, gayet yeterli oldu. Şimdi ise 2K'da 3080 kullanıyorum aynı işlemci ile.

Aynen, ayalarda oynama yapılırsa, güzel rakamlar alınabilir. High-medium dengesini tutturmak lazım. Ama direkt Ultra oynamaya kalkılırsa, 90 FPS yukarısını pek göremez. Oyunların optimizesi de önemli. 3700X ile kullandım, gayet yeterli oldu. Şimdi ise 2K'da 3080 kullanıyorum aynı işlemci ile.

Tamam da 3700X bir zahmet beslesin.
Bu adamin 3500X'i var.
Nasıl besleyebilecek :D.

Tamam da 3700X bir zahmet beslesin.
Bu adamin 3500X'i var.
Nasıl besleyebilecek :D.
Besleme olarak değil de, daha çok 1080P'de kullanılabilir bir kart diye yorum yaptım aslında :D i7 4790K ile çok rahat kullanıyordum mesela. 3500X nasıldır bilmiyorum. Ama çok sorun çıkartacağını sanmam. İnternette testlere bakmak lazım.

1080Ti, RTX 2060 dan güçlü bir kart RTX ve benzeri teknolojiler işinize yaramıyorsa benim tavsiyem 1080Ti karta geçebilirsiniz. Ben şuan 1080 kullanıyorum RTX 2060 a değişmem mesela.

1080 Ti, RTX 2060'dan güçlü bir kart RTX ve benzeri teknolojiler işinize yaramıyorsa benim tavsiyem 1080 Ti karta geçebilirsiniz. Ben şu an 1080 kullanıyorum RTX 2060'a değişmem mesela.

Neden değişmezsiniz?
Aynı kas gücüne sahip kartlar.
2060 daha çok teknolijiye sahip ve daha güncel.

Geri
Yukarı