GTX 970 CS:GO düşük FPS sorunu

barisbildk

Hectopat
Daha fazla  
Anakart ASUS H81mk, i7 4790 islemci, 8 GB 1600MHz RAM, ASUS GTX970 OC GPU sistemimde bulunuyor. CS oynarken soyle bir sorunum var, oyunda ortalama 200-250FPS civari aliyorum nadirende olsa 120 civarlarina iniyor. Ben ne ayari yaparsam yapayim FPS o civarda geziniyor. 1080P yaptim yine ayni 4:3 1280X960 yaptim yine ayni. Degerlere baktigim zaman cozunurlugu dusurdugumde GPU kullanimi vs. dusuyor ama FPS ayni kalıyor, sanki GPU her zaman tam performansta calismiyor. Zaten isinmasina baktigimda anliyorum bunun boyle oldugunu. Normalin grafik yukseltince Low FPS, grafik dusurunce High FPS olmasi gerektigini dusunuyorum. Yardimci olabilir misiniz? Bu sorunum sadece CS için degil her oyun için gecerli. Ornek verecek olursam R6 oynarken bile yuksek grafiklerde 1080P'de 120FP civari, grafikleri dusuruyorum FPS biraz artiyor 150civari, grafikleri az daha dusurunce 110-120 FPS dolaylarina geri dusuyor. Sorunuma cozum veya bunun neden boyle oldugunu aciklayacak birisi varsa cok mutesekkir olurum. Simdiden tesekkurler.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    28,5 KB · Görüntüleme: 42
  • 2.PNG
    2.PNG
    18,2 KB · Görüntüleme: 28
  • 3.PNG
    3.PNG
    22,1 KB · Görüntüleme: 26
  • 4.PNG
    4.PNG
    21,2 KB · Görüntüleme: 31

Sürücülerinizi kaldırıp son sürümü yükleyin.

Fakat oyunda şu an optimizasyon sorunu var biraz. Ben de düşük FPS alıyorum.

FPS'iniz en fazla 120'ye düşüyormuş, ben düşük olduğunu düşünmüyorum.

Monitör 144 olduğu için 120FPS kendini hissettiriyor ve bu gayet kötü bir deneyim oluyor benim için. Kast etmeye çalıştığım şey ekran kartı tam gücünü kullanmıyor sanki güç tasarrufu gibi bir şey açık gibi fakat hem işlemci hem de GPU yönünden hiçbir güç koruma yapmıyorum. GPU içerisinde entegre olarak bir komponent mi var da bana GPU'nun tam gücünü kullandırtmıyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı