GTX 970 CS:GO Düşük FPS Sorunu

GastroMagic

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle. Daha yeni bir bilgisayar aldım işlemcisi i5 4460 ekran kartı GTX 970 ama CS:GO da 150 180 arası FPS veriyor. Ayarları en düşükte zaten ve hiç bir FPS limiti yok. Bilgisayarı almadan önce izlediğim test videolarında her şey high da 230 FPS alıyordu adam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese çok teşekkürler 60hz monitörüm var fakat fpsyi 61'e sabitleyip oynadım ve limiti kaldırıp oynadım farkı görebiliyorum daha hızlı oluyor. Her şey güncel windows 10u aldığım sisteme elimle flasha indirip yükledim ve etkinleştirmedim. MSI afterburner yükleyip kontrol ediceğim şimdi. Oyunlar iniyor inince payday 2 ve skyrimde fps testleri yapıcağım.

MSI afterburner yükledim ve ekran kartının %20si kullanılıyor neden bu kadar az?

i7 4790k+970 le 300 e sabitleyip oynuyorum yoksa 560 lara kadar çıkıyor. Benim kartta sorun vardı bir ara %50 güç kullanımından ilerisine gitmiyordu. Msi afterburner yükleyip izleye bilirsin sorun var mı diye. Bu sorun sıcaklık yada ocden kaynaklana bilir ama oc yaptıgını sanmıyorum. Aç msi afterburner ayarlardan izleme seçeneklerinden gpu la ilgili şeyleri ekranda göstere bas, sonra oyuna gir bak güç kısmı %100e kadar çıkması gerekiyor. Tabi sorunun bu olmaya bilir. Ama bende %50 sorunu varken 180-190 arası gezip duruyordu fps. Ayrıca cs go msi afterburner açıkken açılmaya biliyor win10 da. Açılmazsa sonradan aç yada başka oyunda dene güç değişiyomu diye.
Konuyu hortlatmış gibi olacağım ama bu arkadaş problemi çözmüş, nasıl çözdüğünü merak ettim ondan yazıyorum. Özel mesaj da atılmadığından böyle yazmak zorunda kaldım, ben de MSI Afterburner ile takip ettim oyun oynarken, %50'yi geçmiyor GPU kullanımı.

i7 4790k+970 le 300 e sabitleyip oynuyorum yoksa 560 lara kadar çıkıyor. Benim kartta sorun vardı bir ara %50 güç kullanımından ilerisine gitmiyordu. Msi afterburner yükleyip izleye bilirsin sorun var mı diye. Bu sorun sıcaklık yada ocden kaynaklana bilir ama oc yaptıgını sanmıyorum. Aç msi afterburner ayarlardan izleme seçeneklerinden gpu la ilgili şeyleri ekranda göstere bas, sonra oyuna gir bak güç kısmı %100e kadar çıkması gerekiyor. Tabi sorunun bu olmaya bilir. Ama bende %50 sorunu varken 180-190 arası gezip duruyordu fps. Ayrıca cs go msi afterburner açıkken açılmaya biliyor win10 da. Açılmazsa sonradan aç yada başka oyunda dene güç değişiyomu diye.

%50 kullanım sorunu nasıl çözdün acaba bilgilendirebilir misin beni mümkünse

Ayarları açabildiğim kadar açtım kartı zorlamak adına sonra fps kilidini kaldırdım. (Bilmeyenler için konsola fps_max 0 yazıyorsunuz) çoğu mapta ortalama 250 300fps oynamaya başladım. Biraz kullandıktan sonra açılıyor gibime geldi ekran kartı.

arkadaşlar iyi günler, bilgisayarı toplayalı yaklaşık 1 yıl oldu. son 2 aydır sadece cs go oyununda aşırı fps düşük sistemim;
gtx 970
i5 660
16gb ram
fps ortalama 25
en düşük ayarlarda 20 en yüksek ayarlarda 30 oluyor
ayarlar yüksekk iken fps yüksek sebebini bilmiyorum ve neden sadece cs go da böyle bir sorun var? yardımcı olursanız sevinirim

arkadaşlar iyi günler, bilgisayarı toplayalı yaklaşık 1 yıl oldu. son 2 aydır sadece cs go oyununda aşırı fps düşük sistemim;
gtx 970
i5 660
16gb ram
fps ortalama 25
en düşük ayarlarda 20 en yüksek ayarlarda 30 oluyor
ayarlar yüksekk iken fps yüksek sebebini bilmiyorum ve neden sadece cs go da böyle bir sorun var? yardımcı olursanız sevinirim
NVidia Inspector u indir. Ayarlarından Shim Rendering mode u enable yap geçer tahminimce...

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı