GTX 970 CS:GO Düşük FPS Sorunu

yahyapasa

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde;
işletim sistemi: windows 10
işlemci: intel g3258
anakart: msi gaming 7
ekran kartı: gtx 970 var.
CSGO ornarken FPS 20'lerde geziyor. Ekran kartı %20 kullanım ve 135 mhz'den yukarı çıkmıyor. Araştırdım işe yarar bişi bulamadım. Bi yardımcı olun.

Bu da oyun ayarları:

adsız 2.jpg
adsız 4.jpg

İşlemciyi bi arkadaştan aldım. zati iyi bir işlemci alacağım.Fakat recep baltaş titanla kombine ediyor ve böyle bir sıkıntı yaşamıyor.Bende de işlemciden dolayı böyle bi sıkıntı yaptığını düşünmüyorum.

Sorun işlemcide resime bakın. Multipler sürekli x8 de hiç 43 e falan vurmuor.Sürekli 800 mhz de çalışıyor.Bu yüzden darboğaz yapıyor.15 fps alıyorum.bu Turbo boostu nasıl açarım.Anakart msi gaming 7

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    203,6 KB · Görüntüleme: 424
Son düzenleme:
gtx 970 alıp da o sisteme intel g3258 takmak olmaz. Keşke bir bilene danışsaydınız. Herşey dengi dengine olmalı.

Ekmek köfte oranı şaşmış değil mi?

O kadar yüksek ekran kartı ile o ayarlarda oynamak mantıklı değil. Ekran kartın o ayarlarda o kadar hızlı çalışmak istiyor ki işlemcin bu hıza yetişemiyor. Ayarları artırın.

@Silinen üye Bu işlemciyi ismini G3258 koyacak kadar çok seviyor olmalısın.

Ekmek köfte oranı şaşmış değil mi?

O kadar yüksek ekran kartı ile o ayarlarda oynamak mantıklı değil. Ekran kartın o ayarlarda o kadar hızlı çalışmak istiyor ki işlemcin bu hıza yetişemiyor. Ayarları artırın.

@Silinen üye Bu işlemciyi ismini G3258 koyacak kadar çok seviyor olmalısın.

Hesabı açtığımda işlemciyi sevdiğimden koymuştum ama şimdi işlemcinin ne olduğu ortada. Ben de insanlara bu işlemcinin artılarından eksilerinden söz ediyorum. (y)

Evet oran şaşmış. İnsanlar boşuna i3 i5 i7 almıyor. Technopat'ın videosunda darboğaz olduğu görünüyordu. Ama bile bile alanlar var işte.

Evet haklısınız.Ama sorun şu işlemci sürekli 800 mhz de çalışıyor.turbo boost devreye girmiyor. Resimde de görüldüğü gibi bus speed ve multiplier sadece 8x100 çalışıyor.Hiç 36x100 de çalışmıyor.bunun nedeni ne? bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı