GTX 970 CS:GO Düşük FPS Sorunu

GastroMagic

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle. Daha yeni bir bilgisayar aldım işlemcisi i5 4460 ekran kartı GTX 970 ama CS:GO da 150 180 arası FPS veriyor. Ayarları en düşükte zaten ve hiç bir FPS limiti yok. Bilgisayarı almadan önce izlediğim test videolarında her şey high da 230 FPS alıyordu adam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Henüz etkin değil windows acaba ondan mı ki? Bir kaç İngilizce - Türkçe makale buldum. Fakat foruma direk link atmak galiba yasak nasıl linkleri atıcağım?

Son düzenleme:
Windows etkin olması, oyun performansınızı etkilemez. Siz bütün sürücülerinizi, BIOS dahil olmak üzere en son ve doğru olan sürüme güncelleyin. Windows Defender açık ise, devre dışı bırakın. Görev yöneticisinde aşina olmadığınız işlemler açık ise, sonlandırın. Böyle ufak detaylar bu denli yüksek sorunlara cidden sebebiyet verebiliyor, tecrübeyle sabittir. Mesela BF3 için olan pnkbstr anti-cheat yazılımı, LOL performansımı etkiliyordu.

Teşekkürler yardımınız için foruma nasıl link koyucağım acaba bir kaç makale buldumda. Galiba windows güncelleştirmeleri devre dışı bırakmış açmam için bazı şeyler yapmam gerekiyormuş.

Ah ne yazık ki güncellemeleri yapmama rağmen düzelmedi.

Kasayı açıp bağlantıların doğru yapıldığından emin ol bir de. Belki eksik bir vida,yahut takılmamış bir kablo,belki de eksik-yanlış yapılmış güç bağlantıları vardır. İşin teknik kısmından pek anlamam ama yazılım sorunu yoksa sıkıntı kasadadır herhalde.

Bir de acaba başka oyunlarda denedin mi başka oyunlarda da böyle sorunlar var mı ?

@GastroMagic Dostum Windows 10 'un yazılımsal sorunlarından biridir muhtemelen. Ayrıca telaş yapma günümüz monitörleri en fazla 144 Hertz yenileme süresine sahip tahminimce seninki 76 Hertz bir monitördür yani Ekranın 76 Hertz den sonraki kareleri zaten göndermiyor ancak ekran kartın yinede onları işliyor.

Valla çok şaşırtıcı, bende GTX560Ti TOP modeli bulunuyor düşük ayarlarda FullHD en düşük 250 en yüksek 330 civarında geziniyor. Zaten @SerhadTuran hertz değerleri ile ilgili açıklamayı yapmış fakat sorunun neden kaynaklandığını bulmak lazım. Bütün yazılımsal bileşenlerin güncel mi? Windows 10 desteği sunmamış ve direk geçmiş olma ihtimalin var mı?

i7 4790k+970 le 300 e sabitleyip oynuyorum yoksa 560 lara kadar çıkıyor. Benim kartta sorun vardı bir ara %50 güç kullanımından ilerisine gitmiyordu. Msi afterburner yükleyip izleye bilirsin sorun var mı diye. Bu sorun sıcaklık yada ocden kaynaklana bilir ama oc yaptıgını sanmıyorum. Aç msi afterburner ayarlardan izleme seçeneklerinden gpu la ilgili şeyleri ekranda göstere bas, sonra oyuna gir bak güç kısmı %100e kadar çıkması gerekiyor. Tabi sorunun bu olmaya bilir. Ama bende %50 sorunu varken 180-190 arası gezip duruyordu fps. Ayrıca cs go msi afterburner açıkken açılmaya biliyor win10 da. Açılmazsa sonradan aç yada başka oyunda dene güç değişiyomu diye.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı