GTX 970 Düşük GPU Kullanımı

Sedat ÖZDEMİR

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba arkadaşlar. League of Legends oyununda GTX 970 ekran kartım ile önceden 300 - 350 FPS alırken (GPU Kullanımı ortalama 45-55 arasıydı ) şu anda oyun ortasında 70 - 110 arasında değişmekte ve GPU kullanımı %15 %17 civarında. Nvidia, işletim sistemi her şeyim güncel. Oyunu sıfırdan da indirdim çözümü bir türlü bulamadım. Her şey yüksek performansta çalışmakta. Bilgisayarımın özellikleri aşağıdaki gibidir lütfen gerçekten bir çözüm biliyorsanız cevaplayın.
  • ASuS GTX970 O.C
  • i5 4460
  • 8 GB 1600 MHz RAM
  • 128 GB SSD

Son düzenleyen: Moderatör:
Aldığın fps iyi ise sıkıntı yok.
Soruda da belirttiğim gibi bilginiz yok ise cevap yazmayınız. FPS'den memnun olsaydım bu konuyu açmazdım.

Başka oyunlarda da sorun yaşıyor musun?
Hayır, sadece League Of Legends' de yaşamaktayım. The Witcher 3' te Very High, High ayarlarda 70 fps civarı almaktayım ve GPU kullanımı %99 oluyor, yani sorunsuz.

Fps 200 ü geçikse ekran kartı kendini zorlamak istemiyordur belki ondandır.
Benimde csgoda 200-300 fps alıyor ama ekran kartı kullanımı %60-70
Keşke öyle olsa Team Fight' larda 70 80 FPS' e drop olduğunda bile kulanımı yükselmiyor. Sanırsam oyundan kaynaklanıyor yabancı kaynaklarda da bir şey yok.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı