GTX 970 Ekrana goruntu gelmemesi

Kankırıboy

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar dün yeni bir sistem aldım ancak kasanin calismasina ragmen monitore görüntü gelmiyor. Ekran kartım Asus gtx 970 , bildiğim kadarıyla ekran kartı vga giriş desteklemiyor o yuzden vga dan dvi cevirici alip taktigim halde sonuc degismedi . Yardımcı olursanız sevinirim

1- Sisteminizin tamamını yazar mısınız?
2- Sistemi çalıştırdığınızda kasa fanları ve ekran kartı fanları dönüyor mu?
3- RAM slotunda kaç adet RAM mevcut? Bunları doğru şekilde taktığınızdan emin misiniz?
4- Ekran kartını PCIe slotuna iyice oturttunuz mu? Güç bağlantıları düzgün bir şekilde yapıldı mı?

Bilgisayari vatan bilgisayar topladigi icin donanimlarin yanlis takilmis olcagini pek sanmiyorum kasa ve ekran kartı fanlarida duzgun calisiyor.

Problemin monitorle ilgili oldugunu dusunuyorum vga kablo icin dvi-d dual link donusturucu almistim bagladim ancak monitorde tık yok.

Bilgisayar bileşenlerim:
Msi z97 gaming 5
I7 4790k
Asus gtx 970
Gskill ripjaws 8gb tek modul ram
120 gb kingston ssd
Zalman z3 plus + thermaltake smart 650w psu

Daha herhangi bir işletim sistemi kuramadım sorunun kasada olup olmadigini anlamak icin televizyona hdmi kablo ile baglamayi dusunuyorum.

1- İlk önce VGA kablosunu anakart üzerindeki VGA portuna takarak Onboard olarak sistemi çalıştırmayı dene. (Yapmadan önce ekran kartının güç kablolarını çıkartırsan sevinirim.)
3- RAM'i başka bir slota takarak tekrar dene.

Denedim ancak sorun aynı şekilde devam ediyor.
Monitor samsung syncmaster 732n
Bilgisayar calışırken ayni zamanda monitorun isigi yanip sonmekte
78l4nY.jpg

q25rZZ.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Onlar bağlıyken denemiştim arkadaş onboard olarak calistirmami istedigi icin çıkardım. Ayrica sorunun ekran kablolarinda veya monitorde oldugunu anlamak icin kasayi televizyona hdmi kablosuyla baglayarak calistirirsam televizyona goruntu gelir mi?

Ekran kartını PCI-E slotundan tamamen sök. Ondan sonra anakart üzerindeki VGA girişine monitörünü bağla. Bazen anakartlar PCI-E arabirimi dolu olduğunda Onboard sinyali kesebiliyorlar. Bir de dediğim gibi dener misin?

Büyük ihtimalle sorun RAM'lerde diye düşünüyorum, veya montaj yanlış yapıldı. Çünkü sorun ekran kartı bağlantılarında olsa idi, Onboard bağlantı ile monitöre görüntü gelirdi.

RAM'leri teker teker farklı slotları takarak dener misin?

RAM'ler ile ilgili sorun olsaydı anakart ses yoluyla buzzerdan sinyal verirdi diye düşünüyorum. Onboard bağlantıyı tam olarak bir denemeli arkadaş ekran kartını söküp. Eğer gene olmazsa diğer seçenekleri ele alırız.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı