GTX 970, i7 4790 Sistemimin Oyundaki Sorunları

Daha fazla  
Ben Twitter'dan yazan Halil İbrahim Yalçın. Sistemim;

• 4 GB Zotac GTX 970 AMP Omega Ekran Kartı
  • Corsair 1600 MHz DDR3 Vengeance Pro 16 GB RAM
  • Asus Z97A Anakart
  • i7 4790 İşlemci
  • 120 GB Samsung 840 Evo SSD
  • 1 TB Seagate 7200 RPM 32 MB + 2 TB Seagate 7200 RPM 64 MB HDD
  • Cooler Master Haf 912 750W Kasa ve PSU
  • Cooler Master Hyper 212 Evo CPU Soğutucusu

Undercover'da oyundaki kızıl bulanık görüntüyü açmıyor, Crysis 2'de sinema sesi gibi ses geliyor, bölümden bölüme geçerken ekran beyaz kırmızı oluyor ve kasılarak açılıyor. Bazı oyunlarda Nvidia sürücülerini kurarken hata veriyor, oyun kuruluyor ama sürücüler kurulmadığı için oyun açılmıyor. Buradaki bilgisayarcılara götürdüm hiçbiri yardımcı olamadı, en sonunda nette araştırma yaptım işlemcide darboğaz oluşuyormuş. Sistemi sana göndersem bakabilir misin?

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka bir ekran kartı bulabilirsen tak dene. Düzelirse sorun ekran kartındadır, yine aynıysa başka bir parçada sıkıntı var demektir ama zannetmiyorum. O işlemciye darboğaz yaptırabilecek bir ekran kartı yok bildiğim kadarıyla. Hem driver konusunda oyuna göre driver kurma işini anlamadım ben. Daha önce karşılaştığım bir olay olduğu için soruyorum; Monitör ekran kartına bağlı değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı