GTX 970 ile kullanılabilecek işlemci ve anakart önerisi

Sabahtan beri araştırıyorum bir tane daha buldum hem fiyat açısından hemde özellikler durumundan bunun iyi olacağını düşündüm. Ama yabancı bir site olduğu için verilecek spariş geliş tarihi vs derken beni baya uğraştıracak.

Asus P8Z68-V PRO/GEN3 masaüstü anakart Z68 soket LGA 1155 i3 i5 i7 DDR3 32G SATA3 USB3.0 ATX
Anladım fakat bu siteye ulaşılamıyor hatası alıyorum. Fiyat olarak ne kadarmış bu anakart ? Ayrıca bu anakartların sıfırları var mı ki ?

Intel Skylake Core i5 6500 3.2GHz 6Mb Cache LGA1151 İşlemci
MSI B150M BAZOOKA

Hiç biriyle uğraşma bu şekilde takıl diyorsun yani? :)

Ben araştırmalara devam ediyorum. Söylediğin gibi bu iki parçayı alırsam zaten 2500 tl yi buldu. Eğer power'da sıkıntı yaşarsam ayvayı yerim..

Onun yerine şuan elimdeki işlemciyi değerlendirme çalışmalarındayım, Örneğin iki anakart var ve arasında kaldım.

1155 PİN İNTEL CHİPSETLİ H61 ANAKART DDR3 RAM DESTEKLİ

ASUS MAXIMUS V FORMULA Intel Z77 Soket 1155 DDR3 2800MHz

Açıkçası Z77 göz kamaştırıyor ama benim isteğim sadece elimdeki işlemciyi destekleyecek ve GTX970 ekran kartımı verimli bir şekilde kullanmak. Örneğin GTA5 Yüksek grafikte oynabilmek.

Sizin düşünceniz nedir?

Bu anakartlara bu kadar para verme sakın. İkinci elden bu rakamların yarı fiyatına bulabilirsin. Bu kadar harcama yapacaksan eski değil de yeni sisteme harcama yap.

Bu anakartlara bu kadar para verme sakın. İkinci elden bu rakamların yarı fiyatına bulabilirsin. Bu kadar harcama yapacaksan eski değil de yeni sisteme harcama yap.
İkinci ellere baktım zaten bu yüzden bu kadar sıkıntıya girdim, ya yıpranmış kartlar, ya başka parçalarla satılan kartlar mevcut, çık iyi olanlar var ama 1151 pin genelde. İşlemci pinim pekte sıkıntılı çıktı :)

Bence kendinizi bu kadar masrafa sokmayın. Uygun anakart bulamazsanız, daha ucuz bir model alarak hız aşırtma olmadan da kullanabilirsiniz. Yukarıda attığınız linkteki anakartlar ile hiç uğraşmayın. İkinci el bilindik markaların H61 ya da B75 yonga setli anakartlarına bakın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı