GTX 970 ile kullanılabilecek işlemci ve anakart önerisi

Bence kendinizi bu kadar masrafa sokmayın. Uygun anakart bulamazsanız, daha ucuz bir model alarak hız aşırtma olmadan da kullanabilirsiniz. Yukarıda attığınız linkteki anakartlar ile hiç uğraşmayın. İkinci el bilindik markaların H61 ya da B75 yonga setli anakartlarına bakın.

Yukarıda da bahsettiğim gibi ozaman H61 Asus ürünü benim işimi görecektir?

Bahsettiğiniz Asus anakartı göremedim ama şu aşağıdaki linkteki ya da muadili bir anakart ucuz yoldan işinizi görecektir.

2. EL ASROCK H61M-VS3 ANAKART -- ÜCRETSİZ KARGO - Anakart ve Tüm Masaüstü Bilgisayar Parçaları sahibinden.com'da - 604431758

Teşekkürler. 2 gündür şunu anladım verilen linklerde genelde anakartın çok büyük bir öneminin olmadığı. Diğer bileşenlerin iyi olması yeterli oluyor heralde. Ben oc yapan bir kullanıcı değilim ama en büyük korkum işlemci ve ekran kartı arasındaki veri alışverişini saçma bir anakart yüzünden kullanamamak oldu :)

H61 oc yapmayacaksanız işini görecek anakart yonga seti. Ancak işlemcinizin çarpan kilidi açık. O yüzden z serisi anakart kullanmanız daha mantıklı olur. Günün birinde gtx 970 yetmez ise gtx 1080 ve daha üstü modellerle upgrade edeceğiniz zaman işlemcinizin ekran kartı ile darboğaz yapmamasına imkan yok. Ama yapacağınız oc ile ki bu z serisi güçlü anakartlar ile oluyor bunun üstesinden gelebilirsiniz. İşlemciniz mükemmel oc potansiyeline sahip.

H61 oc yapmayacaksanız işini görecek anakart yonga seti. Ancak işlemcinizin çarpan kilidi açık. O yüzden z serisi anakart kullanmanız daha mantıklı olur. Günün birinde gtx 970 yetmez ise gtx 1080 ve daha üstü modellerle upgrade edeceğiniz zaman işlemcinizin ekran kartı ile darboğaz yapmamasına imkan yok. Ama yapacağınız oc ile ki bu z serisi güçlü anakartlar ile oluyor bunun üstesinden gelebilirsiniz. İşlemciniz mükemmel oc potansiyeline sahip.

ASUS SABERTOOTH Z77 ANAKART

Eğer bu kullanıcıdan yanıt gelirse sorgusuz soğalsiz alacam. Oc işlerinide öğrenirsem süper gider.

İ7 2600K için bu kadar yüksek fiyatlara anakart almak aşırı gereksiz bir masraf ve eylem olur. Ayrıca hız aşırtma için iyi bir de soğutma sistemi gerekecek. Yeni çıkan uygulamalar ve oyunlar da yavaş yavaş yüksek RAM frekanslarına göre optimize edilmeye başlandığı şu devirde bu kadar eski DDR 3 sistemlere sırf ekstra hız aşırtma yapılması için bu anakartlar alınmaz. Üstelik ikinci el.

Ucuz Z serisi anakart bulunursa alınır ama yoksa da; ya biraz daha üzerine koyup ve bunları da elinizden çıkarıp yeni nesile geçin ya da fazla masrafa girmeden ucuz bir anakart ile işi bitirin derim.

Normal şartlarda sistem sistem yükseltmesi yapacak olan bir kişi i7 2600 ve DDR 3 1333 MHz RAM olan bir sisteme GTX 1080 takarak işe başlamaz zaten. Uç örnekler vererek kimseyi gereksiz ve astarı yüzünü kurtarmayacak masraflara sokmaya gerek yok. @Mr. Kerem

İ7 2600K için bu kadar yüksek fiyatlara anakart almak aşırı gereksiz bir masraf ve eylem olur. Ayrıca hız aşırtma için iyi bir de soğutma sistemi gerekecek. Yeni çıkan uygulamalar ve oyunlar da yavaş yavaş yüksek RAM frekanslarına göre optimize edilmeye başlandığı şu devirde bu kadar eski DDR 3 sistemlere sırf ekstra hız aşırtma yapılması için bu anakartlar alınmaz. Üstelik ikinci el.

Ucuz Z serisi anakart bulunursa alınır ama yoksa da; ya biraz daha üzerine koyup ve bunları da elinizden çıkarıp yeni nesile geçin ya da fazla masrafa girmeden ucuz bir anakart ile işi bitirin derim.

Normal şartlarda sistem sistem yükseltmesi yapacak olan bir kişi i7 2600 ve DDR 3 1333 MHz RAM olan bir sisteme GTX 1080 takarak işe başlamaz zaten. Uç örnekler vererek kimseyi gereksiz ve astarı yüzünü kurtarmayacak masraflara sokmaya gerek yok. @Mr. Kerem

Ben sürekli güncellenen birisi değilim. Açıkçası bu bileşenlerle uzun bir süre idare etmeyi planlıyorum. Maddi durumum çok iyi değil. Almışken eskide olsa en iyi parçaları birleştirmeyi planlıyorum. Öncelikle elimdeki işlemciye alıcı bulmam zor olduğundan yeni nesil ürünleri geri planda bıraktım. Ben bu ürünle beraber birde power alıp kenara çekilmeyi planlıyorum yani toplamda bana 1300-1400'e mal olacaktı. Elimde iyi diğebileceğim bir tek ekran kartım var oda benim oyun dünyamdaki herşeyi karşılıyor. Bu gün çıkan son oyunları rahat bir şekilde oynatıyor. Ha ileriyi düşünecek olursak 2 ene sonra 5 sene sonra diye ozamana kadar iş durumumu düzeltirsem zaten bir yükselişe geçerim kökten. Hem ozamana kadar belki dolar düşer fiyatlar uygunlaşır. 2. el taraftarı kesinlikle değilim ama el mahkum olunca durum bu oluyor. Hız aşırtma konusuna gelince ben çokfazla uçacağımı sanmıyorum, ozamanda daha uyguna kartlar akla geliyor tabi, ama gaming olan bir anakart istiyorum. Oc yapsamda yapmasamda Gamin serisi olan kartlar ilgimi çekiyor.
@FGAkkilic Çok pahalı anakart seçmişin, daha ucuza bulunabilir Z77 veya Z87 chipset anakart'lar.
Daha uyguna bulamadığım için burda takılı kaldım zaten. Henüz adam cevap yazmadı ve pazarlık etmedik. Telefon numarası bırakmamış yanıt bekliyorum. Letgo'dan araştırma yapıyorum zaman zaman ama henüz karşıma böyle birşey gelmedi. Kısacası kafayı yedim :)

Kim kimi masrafa sokuyor ? Anlamadınız sanırım ben işlemcisi çarpan kilidi açık diye z serisi önerdim ki alacak kişinin 1000 liraya anakart alması gereksiz masraf olur diye de belirttim. İkinci el uygun fiyata alırsan iyi olur dedim. İkincisi eğer ekran kartın sana yetmez ise daha yüksek modelini alabilir bu şimdi değil de sonra ki dönemler için söyledim bunun içinde madem çarpan kilidi açık güzel bir işlemcisi var oc yaparak olası darboğazın önüne geçilebileceğini söyledim ki mantıklı olan da budur zaten. Şimdi yapacağı iş 400 lira üstü para vermemek şartı ile anakart , ardından isteğe bağlı 8 gb ddr3 ram ve oc yapacaksa bir soğutucu. Hemen işlemciye oc yapmayacağı için soğutucuyu şimdi almayacaktır. İki bileşen içinde tutan mebla maximum 600 lira. Buna da gereksiz masraf demezsiniz artık.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı