GTX 970 ile kullanılabilecek işlemci ve anakart önerisi

Kim kimi masrafa sokuyor ? Anlamadınız sanırım ben işlemcisi çarpan kilidi açık diye z serisi önerdim ki alacak kişinin 1000 liraya anakart alması gereksiz masraf olur diye de belirttim. İkinci el uygun fiyata alırsan iyi olur dedim. İkincisi eğer ekran kartın sana yetmez ise daha yüksek modelini alabilir bu şimdi değil de sonra ki dönemler için söyledim bunun içinde madem çarpan kilidi açık güzel bir işlemcisi var oc yaparak olası darboğazın önüne geçilebileceğini söyledim ki mantıklı olan da budur zaten. Şimdi yapacağı iş 400 lira üstü para vermemek şartı ile anakart , ardından isteğe bağlı 8 gb ddr3 ram ve oc yapacaksa bir soğutucu. Hemen işlemciye oc yapmayacağı için soğutucuyu şimdi almayacaktır. İki bileşen içinde tutan mebla maximum 600 lira. Buna da gereksiz masraf demezsiniz artık.
O bana söyledi dostum, sen z serisi dedin bende gittim z serisinin en pahallısını buldum :) Bu tür konularda hep enayi oldum, bir türlü istediğimi alamamaktan korktuğumdan en pahallısı iyi olacağını düşünüyor olmam..

Aynen, ben de öyle düşünüyorum zaten ama konuda bir anda 1000 TL'lik anakartlardan bahsedilmeye başlanınca öyle bir yorum yazma gereği hissettim. @Mr. Kerem
Anladım zaten ben dahil bu işlerden az buçuk anlayan insan bir anakarta 1000 lira vermenin gereksiz ve saçma olduğunu bilir. Kazıklanmak istiyorsa o ayrı tabi.

Şuana kadar bu konuda bana yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim, az çok birşeyleri deneyimledim sayenizde. Emek verip araştırdınız yazdınız sağolun arkadaşlar. Parçaları birleştirip aldığım sonucuda sizinle paylaşçam umarım herşey yolunda gider :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı