GTX 970 mi, GTX 1060 mı ?

GTX 1060'ın muadili GTX 970 değil GTX 980 Ti'dir.
Abartma ne yaptın sen ya. GTX 1060 tercih edilebilir ama GTX 970 de o kadar küçümsenecek kart değil. Az farkla GTX 1060 daha performanslı olsa da bu iki kart muadil sayılabilir. Bu arada 2. el istemiyorum demişsin ama 2 tane 2. el GTX 970 alıp SLI yaparsan GTX 1070 i geçiyorsun performansta ben şahsen denedim, test ettim, onayladım. Bende şuan 2. el temiz bir GTX 970 arıyorum.

Son düzenleme:
@Ege_10
@çevik65
Ciddi misiniz siz? Hala GTX 970 öneriyorsunuz ya, helal olsun. Onu da geçtim, ileride SLI yaparsınız demişsiniz. Şaka gibi ya. Yahu siz bilir misiniz ki, SLI için iyi bir işlemciye, SLI destekleyen bir anakarta ve güçlü bir güç kaynağına ihtiyaç vardır? Ayrıca SLI yapmak için yeterli kapasiteye sahip bir de kasa lazım. Siz gelmişsiniz, çok rahat bir tavırda GTX 970 diyorsunuz. Medyayı takip ediyor musunuz diye sormayacağım bile...

Son düzenleme:
@Ege_10
@çevik65
Ciddi misiniz siz? Hala GTX 970 öneriyorsunuz ya, helal olsun. Onu da geçtim, ileride SLI yaparsınız demişsiniz. Şaka gibi ya. Yahu siz bilir misiniz ki, SLI için iyi bir işlemciye, SLI destekleyen bir anakarta ve güçlü bir güç kaynağına ihtiyaç vardır. Ayrıca SLI yapmak için yeterli kapasiteye sahip bir de kasa lazım. Siz gelmişsiniz, çok rahat bir tavırda GTX 970 diyorsunuz. Medyayı takip ediyor musunuz diye sormayacağım bile...
Ya beyler...

Bakın ben de 970 kullanıyorum. Şuan en ideal kart RX480.

Saçma sapan fanatiklik yapmayın. 970 devri bitti!

Bende de rx 470 var ayrı ayrı 2 bilgisayarımda takılı 1080P de zorlandığı oyun yok üstelik çoğu oyunun daha DX12 desteği yok. 800₺ civarından alınacak iyi bir kart bence.

@Ege_10
@çevik65
Ciddi misiniz siz? Hala GTX 970 öneriyorsunuz ya, helal olsun. Onu da geçtim, ileride SLI yaparsınız demişsiniz. Şaka gibi ya. Yahu siz bilir misiniz ki, SLI için iyi bir işlemciye, SLI destekleyen bir anakarta ve güçlü bir güç kaynağına ihtiyaç vardır? Ayrıca SLI yapmak için yeterli kapasiteye sahip bir de kasa lazım. Siz gelmişsiniz, çok rahat bir tavırda GTX 970 diyorsunuz. Medyayı takip ediyor musunuz diye sormayacağım bile...
Kardeşim benim yazdığım yazıyı iyi oku 970 daha iyi demiyorum bende olsam şuan yeni sistem toplarken 1060 alırım. Benim lafım 1060 ile 980Tİ yi bir tutanlara. 1060 ile 970 arasında 500 600 TL fark var. 970 SLI yerine 1070 al diyen de olacaktır tabi de bunun sonu yok daha ilerde de 1070 i SLI yapma 1170 al diyenler olacak. Ben test ettim 970 SLI gayet başarılı bir sonuç verdi GTA 5 de 30 40 FPS civarı artış oldu. FarCyr Primal de 50 FPS civarı artış oldu. Bilginize.

Abartma ne yaptın sen ya. GTX 1060 tercih edilebilir ama GTX 970 de o kadar küçümsenecek kart değil. Az farkla GTX 1060 daha performanslı olsa da bu iki kart muadil sayılabilir. Bu arada 2. el istemiyorum demişsin ama 2 tane 2. el GTX 970 alıp SLI yaparsan GTX 1070 i geçiyorsun performansta ben şahsen denedim, test ettim, onayladım. Bende şuan 2. el temiz bir GTX 970 arıyorum.
@Ege_10
@çevik65
Cevabı zaten verilmiş. :) Ayrıca herşey performans değil. Bunun güç tüketimi, ısı değeri v.s de önemli.

GTX970 ve GTX1060 neredeyse performans olarak aynı seviyelerdedir. GTX1060 daha yeni teknolojiyken GTX970'de ise SLI gibi imkanların vardır. GTX1060 birkaç arkadaşın dediği gibi kesinlikle GTX980Ti modeli ile kıyaslanamaz, yakınından bile geçemez ama standart, düşük bütçeli, en yüksek 1080p çözünürlük kullacak kullanıcılara uygundur.

Ekran kartının ortadaki rakamı gücünü, baştaki rakamı neslini verir.Ancak o performans o nesil içindir.Yani nesiller arasında büyük farklar olur.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı