GTX 970 Monitör Tavsiyesi

Sıkıntı olmaz mag27cq Mag271cqR ile 1050ti denedim o kartta bile sıkıntı olmuyor ki dediğim monitorler 2k 970 de hiç olmaz merak etme.

hocam monitörlerden çok iyi anlamam ama hepsi 144 hz 1 ms tepkime süresi var,bir sıkıntı olacağını sanmıyorum hepsi aynı kalitede gibi.

27 inç monitörü alabilirsin bence.

970 1440p için zayıf kalır oyunlarda fhd için iyi,yanlış anlamadıysam.

hocam monitörlerden çok iyi anlamam ama hepsi 144 hz 1 ms tepkime süresi var,bir sıkıntı olacağını sanmıyorum hepsi aynı kalitede gibi.

27 inç monitörü alabilirsin bence.

970 1440p için zayıf kalır oyunlarda fhd için iyi,yanlış anlamadıysam.
Aynen 2 k icin gtx 980 ti yada 1070 ustu olmasi gerekiyor galiba 1070 bile 2k da 144 fps alamamakta

Aynen 2 k icin gtx 980 ti yada 1070 ustu olmasi gerekiyor galiba 1070 bile 2k da 144 fps alamamakta
benim ogrenmek istedigim su aslinda cogu kisi 24 inch kullaniyor. Bende 22 inc var zaten boyları ayni gibi geldi. Genelde rainbow six oynuyorum 27 inch alirsam odaklanmamda sorun olurmu ( monitor kenarindaki oyunculara reflex gosterebilirmiyim ve ekran karti simdiye gore eski oldugundan fps artisi veya dususunde dalgalanma olurmu g sycn kullanamicam sonucta. O ekranlar ucuk fiyatta . 27 inchde atak oplarında holo vs. Kullanmak daha mantikli gibi geldi

2k için illa 1070 1080 gerekmiyor 1050ti bile pubg de 3 ayar yüksekte 55fps alıyor şuan oyun dahada iyileştirildi 60 ı görür arka planda ölüm özete + kaydı kapatsan 70-75 görür Diyeceksiniz 144 hz nin anlamı ne iyi panel 144 hz monitorlerde kullanılıyor. 55-60 fps de ekran titremediği sürece sıkıntı yok. Boyuta gelirsek 27 inc gayet normal bence hatta şuan bana küçük geliyor ama 1080p de pixelleşme yapıyor

2k için illa 1070 1080 gerekmiyor 1050ti bile pubg de 3 ayar yüksekte 55fps alıyor şuan oyun dahada iyileştirildi 60 ı görür arka planda ölüm özete + kaydı kapatsan 70-75 görür Diyeceksiniz 144 hz nin anlamı ne iyi panel 144 hz monitorlerde kullanılıyor. 55-60 fps de ekran titremediği sürece sıkıntı yok. Boyuta gelirsek 27 inc gayet normal bence hatta şuan bana küçük geliyor ama 1080p de pixelleşme yapıyor
Degindigin konuda haklisin ben 144 fps almak icin ornek vermistim 2k da

Daha çok oyun oynuyorsan ve bunu rekabetçi olarak yapıyorsan TN panellere bakabilirsin. TN paneller düşük tepkime süresi sayesinde oyuncuların ilk tercihi lâkin, renk ve bakış açısı tarafından biraz geride kalan bir panel. Elindeki ekran kartı kötü bir kart değil. Benim tavsiyem 2k monitör yerine FHD 1080p 24-27 inç monitörlerine bakman. Dersen ki "ben ileride ekran kartımı vs değiştireceğim" o zaman 2k monitörlere bakabilirsin. İlk önceliğin monitörü ne için alacağım sorusuna cevap bulman. Çünki panel olsun tepkime süreleri olsun yenileme hızları olsun önemli şeyler.
Şöyle bir sıralama vereyim paneller ile ilgili IPS > VA > TN buna göre kararlarını ver sonuçta bir kere alıyorsun

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı