GTX 970 Oyunlarda 144 FPS Altında Kasma Sorunu

Goktunga

Hectopat
Daha fazla  
Esenlikler dostlar,
Bugün uzun zamandır karşılaştığım bir sorunu sizlerle paylaşacağım. Bundan önce de çeşitli başlıklar açmıştım ancak sorunu tam olarak aktaramamıştım. Artık en azından nasıl bir sorun olduğunu söyleyebiliyorum. Sorun şu şekilde; Oyun 144 FPS'in üzerindeyken gayet akıcı bir şekilde oynanabiliyor ancak 144 FPS'in altına indiğinde oyun kasmaya başlıyor. Sebebini anlayabilmiş değilim. Her oyunda geçerli bu sorun.

Sistem Özellikleri:

Windows 10 Pro 64-bit
Intel Core i7 6700 @ 3.40GHz
16 GB @ 2133 RAM
MSI Z170A GAMING PRO CARBON
BenQ XL2411Z (1920x1080@144Hz)
NVIDIA GeForce GTX 970 MSI
931GB Western Digital(SATA)
223GB KINGSTON SUV300S37A240G (SSD)

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum en üst seviye bileşenlerden kullanmışsınız daha da kasıyor diyorsanız biz ölmüşüz. Ama oynadığınız oyunlar Online oyunlar ise internet bağlantısı yüzünden böyle bir sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz. GPU ve CPU'nun ısı sıcaklık değerlerini paylaşabilir misiniz?
Veya gözünüz aşırı akıcı oyuna alışınca belki size öyle geliyor olabilir mi?

Üstteki arkadaşın dediği gibi olmalı bırakın 144 fpsi 50 fps bile alsanız gözünüz bir zaman sonra akıcılığa alışır ve stabil bir görüntü aldığınızı sanırsınız o yüzden sisteminizden kaynaklandığını düşünmüyorum

Buyurun hocam. Call of Duty oyununa ait değerlerim bu şekilde. Ayarları düşüğe alsam dahi aynı sorun devam ediyor hafif bir düzelme olsa bile. Bu bilgisayarı toplamadan önce de zaten oyunları akıcı bir şekilde oynatabilen bir bilgisayarım yoktu ki. Eski bir laptop ile kasa kasa takıla takıla idare ediyordum. Yani şu ana kadar hiç akıcı oyun oynamadım zaten o yüzden herhangi bir göz alışması durumu söz konusu değil.
Screenshot_1.jpg

Call Of Duty'i onlane battle olarak oynuyorsanız sıkıntı internet bağlantınızdan kaynaklanıyordur muhtemelen. Ping aşırı yüksek ise o sebep oluyor olabilir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı