GTX 970 Oyunlarda düşük GPU kullanımı

90 olmadıkca sıkıntı olmaz driverler güncellemen gerek sanırsam

Ne yazık ki driver güncel ekran kartını garantiye yollasam mı diye düşünüyorum bayramdan sonra aklıma başka bir şey gelmiyor ekran kartında sorun mu var acaba diye düşünüyorum çoğu konulara baktım düşük GPU kullanımı ya işlemciden kaynaklı oluyor ya da PSU dan ama ikisinden de kaynaklı olabileceğini düşünmüyorum ben

Arkadaslar aynı sorun bendede var 1 ay oncesine kadar LoL vs Cs-Go oyunlarını rahat bi şekilde oynuyordum.Bi gün işlemci fazla ısındı ve pc kapandı acıp baktım termal mucunun eskımiş oldugunu gorup değistirdim şimdi ısınmıyor işlemci ama cs go da ortalama 40 fps alırken şimdi ortalam 20 lol de is ortalama 60 fps alırken simdi 30 fps zor oluyor ve takılmalar oluyor
Sistemim:
intel e2220 duo core işlemci
gtx285 ekran kartı
600w psu
2gb ddr2 ram

sistem eski ama daha onceden rahat oynatıyordu şimdi ise boyle afterburnerdan degerlere baktım ısınma yok driverler guncel ama gpu kullanımı %20 yi aşmıyor.yakında sıstemı guncellicem ama yaz bitene kadar ne yapmalı.

Tamamen monitör ile alakalı bir problem. GTX1070 ile GTA 5'te 60-70 FPS alıyordum 1080p'de. DSR ile 2K'ya çıkardım 80-85 FPS almaya başladım. Ekran kartlarının çözünürlüklerle uyumluluğu hakkında bir makale yazmayı düşünüyorum kullanıcı incelemeleri bölümüne. MSAA'yı aç yada DSR ile 2K'ya çık GPU kullanımı %99 olacaktır.

Tamamen monitör ile alakalı bir problem. GTX1070 ile GTA 5'te 60-70 FPS alıyordum 1080p'de. DSR ile 2K'ya çıkardım 80-85 FPS almaya başladım. Ekran kartlarının çözünürlüklerle uyumluluğu hakkında bir makale yazmayı düşünüyorum kullanıcı incelemeleri bölümüne. MSAA'yı aç yada DSR ile 2K'ya çık GPU kullanımı %99 olacaktır.

onu nasıl yapacağım yani DSR ile 2K'ya nasıl çıkacağım

Sen oyun ayarlarını yükselt değişimi farkedeceksin. Bazen oyunun optimizasyonundan dolayı ekran kartı tam gücünü kullanmıyor, çünkü gerek görmüyor. GTX 970 güçlü bir kart.

bende lol de görüntüleri yukselttım fakat ne fps de nede ekran kartında bi değişikik olmadı

orta ayarlarda 1440x900

gpu kullanımı en fazla %25 oldu

en yuksek ayarlarda ise 3-4 sn ye %40 oldu

fps ise genel olarak tum ayarlarda 25 ile 40 arasında gıdıp geldı uzucu
orta.jpg
yuksek.jpg

Hangi oyunlarda tam kullanmıyor ? Çünkü her oyunda %100 kullanacak bir kart değil 970. BF 4 Ultra 1080p' de Vsync açıkken GPU kullanımı 60-70 arası bende mesela. Vsync açıksa kapatın. Ama dediğim gibi 970 güçlü bir kart olduğu için her oyunda GPU' nun tamamını kullanmaz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı