i5 4690 ve GTX 970 Oyunlarda Düşük GPU kullanımı

Darbogazin sebebini bulmak lazim, arkadasin dedigi gibi gorev yoneticisinden bak islemciyi ne kullaniyor diye. Sadece bf1 kullaniyosa islemciyi, oyundaki grafik ayarlarini yukselt.

Dostum bariz bir şekilde işlemci dar boğazı yaşıyorsun. Gördüğün gibi işlemci kullanımı 100% oluyor.
İşlemci ekran kartına koordinat gönderir ekran kartı da oralara gerekli pixel işlemelerini yapar.
İşlemci yeterli hızda koordinat göndermezse ekran kartı da işlem yapamaz.

Dar boğazın iki sebebi olabilir. Ya gerçekten işlemcin BF1 için yeterli değildir yada bilgisayarına virüs girmiştir ve arka planda işlemcini sömürüyordur.

Ben sorunun virüs olabileceğini düşünüyorum, format atarak çözebilirsin.

Tekrar merhaba, geç cevap verdiğim için özür dilerim, yardımlarınız için de teşekkür ederim. Görev yöneticisini açtım. İşlemlerden "Hizmet Ana Bilgisayarı" diye bir şeyin işlemciyi çok kullandığını gördüm. Yanında ki üçgene bastım ve seçenekler çoğaldı Windows Update'i devre dışı bıraktım. İşlemci artık %80-%60 gibi sanırım düzeldi Windowst Update sorun çıkarıyormuş sanırım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı