GTX 970 Performans Sorunu

Leon Kennedy

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 3 ay önce MSI GTX 970 100ME almıştım. Fakat beklediğim performansı alamıyorum. Watch Dogs ve GTA 5 gibi oyunlarda 60 fps üstü beklerken fps düşüşleri yaşıyorum.

Sistemim;
  • MSI GTX 970 100 ME 4 GB 256 BIT
  • i7 4770k
  • 8 GB 1600 mHz
  • Asus Z-87A
Sistemim bu şekilde arkadaşlar. Ayrıca Full HD monitörümü kırdığım için 1366x768 çözünürlükte oynuyorum oyunları ve bu çözünürlükte istediğim performansı alamıyorum. 165 ya da 180 ekran bir Samsung Smart TV'de 1920x1080 çözünürlükte denedim Watch Dogs'u ultra'da 45 fps'e kadar düştü. Ram'ı 16 GB'ye yükseltsem performans artışı sağlayacağını düşünüyorum. Ekran kartını aldıktan sonra bilgisayarıma format atmadım. Aldığım değerler normal değil. Ayrıca oyuna girince ekran kartından ince tiz bir ses geliyor, sanırım coil whine. Oyunu alta atınca ses gidiyor. Bu ses galiba 3DMark 11 programını kullandıktan sonra başladı. Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 3 ay önce MSI GTX 970 100ME almıştım. Fakat beklediğim performansı alamıyorum. Watch Dogs ve GTA 5 gibi oyunlarda 60 fps üstü beklerken fps düşüşleri yaşıyorum.

Sistemim;
  • MSI GTX 970 100 ME 4 GB 256 BIT
  • i7 4770k
  • 8 GB 1600 mHz
  • Asus Z-87A
Sistemim bu şekilde arkadaşlar. Ayrıca Full HD monitörümü kırdığım için 1366x768 çözünürlükte oynuyorum oyunları ve bu çözünürlükte istediğim performansı alamıyorum. 165 ya da 180 ekran bir Samsung Smart TV'de 1920x1080 çözünürlükte denedim Watch Dogs'u ultra'da 45 fps'e kadar düştü. Ram'ı 16 GB'ye yükseltsem performans artışı sağlayacağını düşünüyorum. Ekran kartını aldıktan sonra bilgisayarıma format atmadım. Aldığım değerler normal değil. Ayrıca oyuna girince ekran kartından ince tiz bir ses geliyor, sanırım coil whine. Oyunu alta atınca ses gidiyor. Bu ses galiba 3DMark 11 programını kullandıktan sonra başladı. Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.
GTX970 için düşük çözünürlüklü bir monitör. Fakat neden düşük performans aldığınızı anlayamadım. RAM'i yükseltmeniz işe yaramaz. Tabii 8GB ise. Eski sürücüleri kaldırıp yeni sürücüleri kurdunuz mu? Sürücüler güncel mi? Isı durumları nasıl? Sanırım coil whine sorununa denk geldiniz.

Dostum yukarıda da belirttiğim gibi 1920x1080 yani Full HD bir monitörüm vardı fakat kırdım. O yüzden düşük çözünürlüklü bir monitör kullanıyorum. Ram'ım 8 GB şu anda. Sürücülerim güncel. Ekran kartı ısı durumlarını mı soruyorsunuz?

Evet oyunlar orijinal. Ayrıca Geforce Experience programına güncelleştirme gelmiş. Bir ay önce gelmişti bilindiği üzere saldırı olduğu için internet Türkiye genelinde yavaştı indirememiştim şimdi yaptım güncelleştirmeyi.

Evet oyunlar orijinal. Ayrıca Geforce Experience programına güncelleştirme gelmiş. Bir ay önce gelmişti bilindiği üzere saldırı olduğu için internet Türkiye genelinde yavaştı indirememiştim şimdi yaptım güncelleştirmeyi.
768p den dolayı olabilir. Varsa 1080p monitörde deneyin.

Pek sanmıyorum monitörden olacağını.

Bunun dışında ayrıca ekran kartından çok ince bir ses geliyor coil whine değil diye tahmin ediyorum.
768p de kullandığın için ekran kartı oyunlarda tam kullanılmıyor. 1080p monitör veya TV de deneyin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı