GTX 970 Sistem Kendi Kendine Reset Atma Sorunu

ogulcan_can

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcılığı
Bilgisayar arada kendi kendine reset atıyor. Sanırım sistem hatası olduğunda kendini otomatik olarak yeniden başlat seçeneği aktif olduğundan. Sırf bu sorundan kurtulmak için format atım bütün sürücüleri de biçimlendirdim bilgisayar sıfır bir duruma geldi. Fakat hala reset atıyor. Bu kendini yeniden başlatması donanımsal bir sorun mu yoksa yazılımla mı alakalı bir sorun çözemedim. İşin ilginç kısmı reset atıktan sonra hiç bir hata mesajı vermiyor. Sıcaklık değerleri de normal.

Orijinal Windows 10 Pro kulanıyorum. Bütün güncelemeleri yüklü. Antivirüs olarak da Norton kulanıyorum.

PC özelikleri :

Anakart:
Msı Z170A Gamıng M5 | İşlemci: İ5 6600K | İşlemci Soğutucu: Sedion 120v Ver.2 | Bellek:Hyperx 16Gb DDR4-3000 Cl15 (2x8) |Ekran Kartı: Msı Gtx970 4G | HDD: Seagate 3,5″ 2TB Barracuda 7200 RPM | Kasa: Cooler Master HAF 912
PSU: Cooler Master Gx 80Plus 750W | Monitör: Asus VN247 | Kulaklık: Razer Kraken 7.1 Usb

1 yıldır sıcaklık ile ilgili bi sorun yok boşta işlemci 45 derece ekran kartı boşta 42 derece yük altında işlemci 55-60 ekrankartı 55-65 derece arası. İşin ilginç yanı reset sonrası hata raporu vermiyor. neden reset atığını bir türlü çözemiyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı