GTX 970 Sistemde GTA V Düşük GPU Kullanımı

Berk Saltuk

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, oyuna ilk girdiğimde kasma olmuyor çok fazla ve GPU kullanımı %90 üstü oluyor ama bir yerden sonra GPU kullanımı %60 civarına düşüyor ve araba sürerken FPS'te düşüşler oluyor. Bunu düzeltmek için ne yapabilirim?

Sistem özellikleri:
Asus GTX970 4GB Ekran kartı
Msi Z170A M3 Gaming Anakart
Intel i5 6600 işlemci
WD Caviar Blue 1TB HDD
8GB Corsair Vengeance 2400mhz Ram

İşletim sistemin nedir? Sürücülerin güncel mi? Oyun orjinal mi?
Windows 8.1 64bit kullanıyorum. Sürücüler güncel ve oyun da orjinal.
GTA V'de araba sürerken FPS drop herkesin sorunu diye biliyorum. Ama GPU kullanımı hakkında bir şey diyemeyeceğim.
GPU kullanımı değişiyor bazen yine %90'lara yükseliyor, bazen yine %60'lara kadar düşüyor. FPS drop normalse sıkıntı yok :D

Görüntü için işlemciyi kullanıyor olabilir nvidia denetim masasından gta V için geçerli görüntü işlemcisini ekran kartın seç.

Merhabalar, oyuna ilk girdiğimde kasma olmuyor çok fazla ve GPU kullanımı %90 üstü oluyor ama bir yerden sonra GPU kullanımı %60 civarına düşüyor ve araba sürerken FPS'te düşüşler oluyor. Bunu düzeltmek için ne yapabilirim?

Sistem özellikleri:
Asus GTX970 4GB Ekran kartı
Msi Z170A M3 Gaming Anakart
Intel i5 6600 işlemci
WD Caviar Blue 1TB HDD
8GB Corsair Vengeance 2400mhz Ram
Aynı sorun bendede oluyordu. Araba sürerken msı r9 390 kullanıyorum gaming modunu açtığım zaman düzeliyordu.

Görüntü için işlemciyi kullanıyor olabilir nvidia denetim masasından gta V için geçerli görüntü işlemcisini ekran kartın seç.
Nvidia denetim masasında dediğiniz şekilde bir ayar bulamadım :kararsız:

Aynı sorun bendede oluyordu. Araba sürerken msı r9 390 kullanıyorum gaming modunu açtığım zaman düzeliyordu.
Deneyeceğim :D

Oyun orijinal değilse, ilk sürümlerinde GPU kullanımı ile şikayetler vardı. Güncellemeleri bir şekilde yaparsan düzelebilir.
Oyun orijinal :/

Bir de ben Windows 8.1 kullanıyorum, güncelleme var diyor ama güncellemeleri yaparken "Güncelleştirmeler yüklenirken bir sorun oluştu." diyor her seferinde. (Windows orijinal değil.)

Windows'u güncelledim :D :D

Daha da kötü oldu galiba ya. GPU kullanımı %70 sürekli. Oyuna içeriden başlıyor mesela, dışarı çıktığım an FPS 120'den 70'e sonra da 55'e falan düşüyor, sonra yükselmiyor. Araba sürerken 60 üstü görmüyor diyebilirim. Sabah bir şey yoktu sonra böyle oldu.

Oyun orijinal :/

Bir de ben Windows 8.1 kullanıyorum, güncelleme var diyor ama güncellemeleri yaparken "Güncelleştirmeler yüklenirken bir sorun oluştu." diyor her seferinde. (Windows orijinal değil.)

Windows'u güncelledim :D :D

Daha da kötü oldu galiba ya. GPU kullanımı %70 sürekli. Oyuna içeriden başlıyor mesela, dışarı çıktığım an FPS 120'den 70'e sonra da 55'e falan düşüyor, sonra yükselmiyor. Araba sürerken 60 üstü görmüyor diyebilirim. Sabah bir şey yoktu sonra böyle oldu.
FPS kitleniyor mu bir noktadan sonra?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı