GTX 970 ve R9 290 Arasında Kaldım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

look01

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bildiğiniz üzere MSI GTX 970 yada NVIDIA GTX 9xx serisinde çok fazla coil whine sorunu bildirimi var. Sırf bu yüzden MSI GTX 970 almaya çekiniyorum. Forumdan ve internetten yaptığım araştırmalar sonucunda da bu konuda emin oldum. Coil Whine problemi yaratacak ürünün denk gelme olasılığı çok yüksek. Bu yüzden ASUS R9 290 almaya karar verdim.

MSI GTX 970 almayı bekleyecek olsam bile hala istiyorum. Ancak bu coil whine problemi beklemem halinde çözülebilecek bir problem mi ? Yaklaşık 1 ay beklersem MSI pek çok kullanıcının yaptığı coil whine bildirimlerini dikkate alarak aynı ürünü yeni bir revizyon numarası ile problem düzeltilmiş bir şekilde ( hiç olmazsa sorunlu çıkma olasılığı minimuma indirgenmiş bir biçimde ) piyasaya sunabilir mi ? Eğer böyle bir durum söz konusu olursa gerçekten beklerim...

@CoffinShaker : Özellikle coil whine konusunda senin yorumların beni etkiledi arkadaşım.
@Recep Baltaş : MSI GTX 980 GAMING 4G incelemenizde kart yük altında olduğunda dahi coil whine problemiyle karşılaşmamanız çok hoş bir durum.İlgili ürünü nereden aldığınızı öğrenebilirmiyim belkide o partide problemi çözmüşlerdir yani sorunsuz partidir.

Şimdiden görüşlerini bildirip yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler...

MSI GTX 970

ASUS R9 290

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence çokta abartmamak gerek cw yi. Sonucta o fan sesi vs. ile kaynayacak kulagini kasaya yapistirmadikca farketmeyeceksin bile. Performans ve guncellik bakimindan gtx 970 cok onde. Kesinlikle 970 alin, egerki cw olur ve rahatsiz olursaniz bildigim kadari ile degişim hakkinizda var zaten iciniz rahat olsun.

Coil Whine kart yük altındayken oluşur. Kartı kasaya koyup, kasanın da kapağını kapatıp, oyun başladığında bu sesi hiç duyacağını zannetmiyorum. GTX 970, R9 290'a göre daha performanslı ve daha güncel bir kart. GTX 970'i tercih et.

GTX 980'lerde coil whine zaten çok daha az o yüzden nerden alsanız çıkma olasılığı az olacaktır.

Almak istediğim kart söylediğim gibi MSI GTX 970 senin coil whine konularıyla ilgili tüm yorumlarını okudum ve vardığım sonuç olarak; şu an için MSI GTX 970 almamak en doğru seçim olacak.

Bence çokta abartmamak gerek cw yi. Sonucta o fan sesi vs. ile kaynayacak kulagini kasaya yapistirmadikca farketmeyeceksin bile. Performans ve guncellik bakimindan gtx 970 cok onde. Kesinlikle 970 alin, egerki cw olur ve rahatsiz olursaniz bildigim kadari ile degişim hakkinizda var zaten iciniz rahat olsun.

Coil whine abartmamak gerek diyorsunuz ancak bazı ürünler gerçekten rahatsız edici düzeyde düdüklü tencere misali özellikle karta yük bindiren oyunlarda ötüyor...Performans ve güncellik bakımından GTX 970 in önde olduğunu bende biliyorum söylediğim gibi coil whine bildirimi bu konuda ilgili seri için çok fazla.Yani coil whine problemine sahip ürünün bana denk gelme olasılığı gerçekten çok yüksek herkes bu problemden yakınıyor.

Söylemek istediğim coil whine problemi olmasa bu konuyu fikir almak için hiç açmazdım direkt gider ürünü alırdım :)

Dikkat çekmek istediğim nokta tam olarak şurası;

MSI GTX 970 almayı bekleyecek olsam bile hala istiyorum. Ancak bu coil whine problemi beklemem halinde çözülebilecek bir problem mi ? Yaklaşık 1 ay beklersem MSI pek çok kullanıcının yaptığı coil whine bildirimlerini dikkate alarak aynı ürünü yeni bir revizyon numarası ile problem düzeltilmiş bir şekilde ( hiç olmazsa sorunlu çıkma olasılığı minimuma indirgenmiş bir biçimde ) piyasaya sunabilir mi ? Eğer böyle bir durum söz konusu olursa gerçekten beklerim...

----

o_O

Coil whine problemi olmayan modelden alın madem bu kadar rahatsız ediyor. Nvidia'nın dediğine göre çok küçük bir kesimde Coil Whine sıkıntısı oluyor. Araştırın madem bu kadar rahatsız ediyor Coil Whine sız GTX 970 alın. Zaten Vatan gibi büyük marketler Coil Whine sorunu olan kartları yenisiyle değiştiriyor. Bu kadar büyültülecek bir mevzu değil belki %20 lik bir kısımın çektiği problem.

Coil whine problemi olmayan modelden alın madem bu kadar rahatsız ediyor. Nvidia'nın dediğine göre çok küçük bir kesimde Coil Whine sıkıntısı oluyor. Araştırın madem bu kadar rahatsız ediyor Coil Whine sız GTX 970 alın. Zaten Vatan gibi büyük marketler Coil Whine sorunu olan kartları yenisiyle değiştiriyor. Bu kadar büyültülecek bir mevzu değil belki %20 lik bir kısımın çektiği problem.

Uslubunuza dikkat ederseniz sevinirim.Gerekli araştırma ve incelemeler yapıldıktan sonra konu açılmıştır.Forumdaki arkadaşların dikkat çekmek istediğim noktaya yapacakları yorumları ya ASUS R9 290 almamı sağlayacak yada MSI firmasının yeni bir revizyon numarasıyla aynı ürünü tekrar piyasaya sürebileceği umuduyla beklememi sağlayacak.Forumdaki bir arkadaşın GTX 970 ve coil whine problemiyle ilgili farklı bir konudaki yorumunuda alttaki alıntıdan görebilirsiniz.

Servislerle uğraşmak zevkli geliyorsa 970.
Yok arkadaş hiç uğraşmam ben alıp kullanacağım dersen ve PSU'da yeterliyse 290X al rahatına bak.
Atılay Katmer isimli arkadaştan alıntı yapılan konu adresi

Bu sorun belki sizde çıkmaz her kartta çıkacak diye bir şey yok ayrıca çokta rahatsız eden bir ses değil. :)

Problemle ilgili olarak yaşadığınız süreçlere istinaden aşağıdaki yorumum hakkında özellikle sizin görüşünüzü almak isterim..

o_O

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı