GTX 970 vs R9 390X

alperkayan34

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar ben PC toplamak istiyorumda internette araştırdım vram'i saymazsak çekirdek hızı ve bellek hızı olarak GTX970 daha iyi ama bazı kişiler R9 390x daha iyi diyor. Sizce hangisi daha iyi ben PC toplarsam en az 6-7 yıl kullanırım onun için geleceğe yönelik bir ekran kartı lazım ikisi arasında kaldım. Bu konuda bana yardım ederseniz çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.

Sapphire R9 390X Tri-X 8GB GDDR5 512Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı

MSI GTX970 GAMING 4G GDDR5 4GB 256Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı

Son düzenleyen: Moderatör:
Burda 970 diyeceğim 'biraz araştırsaydın anlardın farkı' demişsin de sende keşke birazla kalmayıp tam olarak araştırsaydın.Güç çekiminde 390x ile 970 arasında çok fark var.Azıcık bir overclock ile 390x i rahatlıkla geçebiliyorsun ve 970 hala daha az güç tüketiyor.

Çok konuşmaya gerek yok

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Adam sana performans sormuyo oc yapıcam demiyo 6/7 yıl ileriye yönelik diyo. Bundan 4 yıl sonra 4GB ekran kartı oyunlara yetecek mi sanıyorsun? Şu an günümüzde bile 2GB sınırlarını zorlarken doğru artık GB, bit gibi değerlerin abartılcak bi önemi yok ama 7 yıl sonrasını düşürsek büyük etkisi olacak keşke ezber konuşup bildiğini okumasan.

Videoyu izlemeden yorum yapmışsınız sanıyorum. 8GB Vram'i olan R9 390X, Gtx 970'den 5 FPS önde.

Videoyu izlemeden yorum yapmışsınız sanıyorum. 8GB Vram'i olan R9 390X, Gtx 970'den 5 fps önde.

Kolay gelsin
Sözüm sana deildi.bak anlamadığınız nokta şu şuan 2 gb ekran kartları en iyi oyunları rahatlıkla oynatabiliyo 4 gb lara diyecek yok ama bunun 7.8 yıl sonrasını düşünürsek işler deişir.

Yeni mimarilerde gb,bit gibi değerlerin abartılacak bi önemi yok ama unutmayınki ilerde çıkacak oyunlar için yani bundan 7.8 yıl sonrası için en düşük veya herneyse gtx970 den daha iyi olacağına eminim.en azından benim görüşüm.

Yahu arkadaşlar şu muhabbeti gerilmeden yapın lütfen. Bak ben abiniz yaşındayım büyük ihtimal,ayıp oluyor yani.Sürekli takipdeyim ben de ona gore, lütfen. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı