GTX 970 vs RX 570

hakantuzlarr

Hectopat
Bugün çok fazla konu açtım fikirler aldım sanırım bu son olacak çok derin bir araştırma içerisindeyim. Sizce GTX 970 ya da RX 570 hangisini önerirsiniz?

2. El RX 570 saatli bomba.

Evet. Piyasadaki kartların çoğu zamanında mining yapan kartlar ve zamanında BIOS modlaması yapılan kartlar. Ayrıca bu kartlarla ilgili sorun yaşayan çok insan var. Sosyal'de hala bu kartlarla ilgili her gün onlarca konu açılıyor.

Ben tecrübelerimi söyledim, uyup uymamak alacak kişiye kalmış bir şey.

Evet. Piyasadaki kartların çoğu zamanında mining yapan kartlar ve zamanında BIOS modlaması yapılan kartlar. Ayrıca bu kartlarla ilgili sorun yaşayan çok insan var. Sosyal'de hala bu kartlarla ilgili her gün onlarca konu açılıyor.

Ben tecrübelerimi söyledim, uyup uymamak alacak kişiye kalmış bir şey.
Bu kartın kullanıcısı olarak söylediğiniz bazı şeylere açıklık getirmek lazım diye düşünüyorum.
  • İkinci el alınmaz evet çünkü ucuz ve güçlü olduğu için mining yapılma ihtimali yüksek.
  • Evet, kart güçlü ama gel gelelim AMD tarafında sürücü sorunları var ben hala boğuşuyorum.Ancak bu karta mahsus bir şey değil bu.5X00 XT serilerinde bile mevcut.
  • Bu kartlar yazılımsal değilde donanımsal sorunları olan çoğu kart, fabrika çıkışlı OC versiyonudur.Normal 570 alınırsa zaten kendiniz OC yapabilirsiniz hatta bazı versiyonları o kadar OC yapılmış ki 580'i bile geçebiliyor.Çok fazla değerlerle oynanmış oluyor ve gelir gelmez sorun çıkıyor Örnek: MSI Armor 570 OC.
Bence genede alınabilir şu an bir bilgisayar toplanırsa bütçe sıkıntısı olan arkadaş buna yönelecektir.Yukarıdaki yazılım sorunları hariç bu kart veya türevleri alınabilir(sıfır olarak) en iyi kartlar şu an.GTX 970'e insanlar bakıyor ancak kaç sene öncesinin teknolojisini barındırıyor bu kart, gidipte 1050Ti'da alınmaz.

Ucuz bulunabilirse 1060 ki o da 570'e eşittir ancak Nvidia tarafındadır ve alınabilir.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı