GTX 970'i Hangi Marka Almalıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Antika5353

Hectopat
Daha fazla  
Gtx970 ekran kartı sizce hangi marka olmalı?

Son düzenleyen: Moderatör:
@son_goku Merhaba sana bir sorum olacaktı:
Msi mı yoksa Asus mu oyunlarda daha performanslı ? (Gtx 970)

İki kartın da GPU'su aynı. Aralarında performans olarak hatrı sayılır farklar olmayacaktır. Firmalar GPU'yu NVIDIA'dan alıyor ve soğutma teknolojileri ile birleştirip sunuyor. ASUS STRIX'i önermemin sebebi ise belli sıcaklığa erişine kadar fanlar hiç dönmüyor. Yani oyun oynamazken fanlar hiç dönmüyor ve PC daha sessiz olmuş oluyor.

@son_goku O fanların 60 dereceden sonra dönmesi MSI da da yok mu?

MSI bu özelliği yeni sunmaya başladı ve 970'te sunduğundan emin değildim. Siteden baktığımda şu 970 modelinde MSI'ın da sunduğunu gördüm:
MSI Türkiye GTX 970 GAMING 4G

İki model arasında hatrı sayılır performans farkı olmayacağından konuyu açan arkadaş dilediğini alabilir. İkisi de şık ürünler.

Gtx970 ekran kartı sizce hangi marka olmalı?
MSI daha fazla yazılımsal ekstralar sunuyor. Ayrıca fansız mod da var. MSI' nın Twin Frozr V soğutması piyasaya damga vurdu, şu an herhalde en güçlü soğutma seviyesine göre, ayrıca fanların verimi ile modlar birleşince gerçekten sessiz. Ayrıca servis açısından da avantajı var MSI' nın.
MSI seçeneğiniz ortadan kalktıysa ASUS Strix de düşünebilirsiniz. Bunun dışında Gigabyte Windforce ve GALAX EXOC modellerinde, tam yükte yüksek fan devri biraz gürültü yapabiliyor. EVGA' da soğutma plakasının GPU' ya tam oturmaması durumu var, ama bu ciddi bir olumsuzluğa yol açmamış, kart (olması gereken) gayet iyi sıcaklık değerlerine sahip. Ama bu üçü de kaliteli markalar kesinlikle. Sadece Zotac' tan uzak durun yeter.

ASUS STRIX modeli Backplate ile geliyor, fakat 70 TL daha fazla olmasından ve soğutma olarak ta fark olmamasından dolayı MSI tercih edeceğim, öneririm (y)

Yakın zamanda Gigabyte GTX 970 G1 alacağım. Çoğu GTX 970 modellerinden daha hızlı ve serin. Ama sessizlik istiyorsan ASUS ve MSI'ye yönelmen daha mantıklı. Performans olarak iyi dedim ama o kadar çok abartılacak fark yok. İstediğini tercih edebilirsin.
untitled-12.png

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı