GTX 970'i Hangi Marka Almalıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bunlar efsane değil miydi? Resmen basit Türk kafası bu ''Kanka bana kıyak çekersin artık.''
Adam babasının hayrına vermiyor kaymak tabaka GPU'ları. O halde millet enayi, gidip bunu almak varken parya kıyıp bunu alıyor.
Sizin mantığınıza göre Evga'da da Türk mantığı var. SuperClock'a 12 pin güç girişi yeterken Kingpin modeline boşu boşuna 22 pin güç girişi koymuşlar. Alınmayın ama GPU'ların ve CPU'ların fırından çıktıktan sonra nasıl sınıflandırıldığını araştırın lütfen.

Bunlar efsane değil miydi ? Resmen basit Türk kafası bu ''Kanka bana kıyak çekersin artık.''
Efsane değil, gerçektir. Üretim sürecinde başarısızlıklar da olabiliyor, mesela GTX 970' in daha yavaş çalışan 512MB' lik segmenti de 2 yerine tek cache kontrolcüsü barındırıyor. Yani çalışmayan defolu bir kontrolcü de ikincinin yerine yerleşiyor. Daha iyi de sonuç çıkabilir, başarısız da. Ortaya çıkan (hatalı + hatasız(iyi, normal veya kötü))üretim maliyetine göre, kötüden iyiye grafik kartları hazırlanır ve satılır. Bu aynı model grafik kart serisi için de geçerlidir. Daha iyi üretilen GPU daha değerli olur. Sadece GPU değil, VRAM çipleri bile seçilebiliyor.

Adam babasının hayrına vermiyor kaymak tabaka GPU'ları. O halde millet enayi, gidip bunu almak varken parya kıyıp bunu alıyor.
Sizin mantığınıza göre Evga'da da Türk mantığı var. SuperClock'a 12 pin güç girişi yeterken Kingpin modeline boşu boşuna 22 pin güç girişi koymuşlar. Alınmayın ama GPU'ların ve CPU'ların fırından çıktıktan sonra nasıl sınıflandırıldığını araştırın lütfen.
Kingpin kraldır :)

O.C. potansiyeli yüksekten kastınız nedir?
Hemen hemen her kartı aldığında zaten fabrika çıkışlı küçük bir miktar da olsa O.C'li gelir. Artık satış politikasımı denir, firmaların egosumu denir, kullanıcıya maximum verimlilik sağlayabilmemi denir bilemem. FTW, HOF ve G1 gibi modeller satın alırsanız eğer daha yüksek O.C arttırımları yapabilirsiniz.

Adamlar boşa pahalıya satacak değiller. Bir farklılık var ki fiyatı daha fazla. Örneğin FTW ve SC modeli arasındaki fiyat farkı.

Hemen hemen her kartı aldığında zaten fabrika çıkışlı küçük bir miktar da olsa O.C'li gelir. Artık satış politikasımı denir, firmaların egosumu denir, kullanıcıya maximum verimlilik sağlayabilmemi denir bilemem. FTW, HOF ve G1 gibi modeller satın alırsanız eğer daha yüksek O.C arttırımları yapabilirsiniz.
Peki kendim O.C. yapmayacaksam FTW, HOF ya da G1 almanın bana getirisi aradaki fiyat farkına değer seviyede olur mu?
Ekran kartını O.C. yapma işlemi benim yapabileceğim bir işlem mi yoksa özel ilgili ve bilgi gerektiriyor mu?
Teşekkürler.

Peki kendim O.C. yapmayacaksam FTW, HOF ya da G1 almanın bana getirisi aradaki fiyat farkına değer seviyede olur mu?
Ekran kartını O.C. yapma işlemi benim yapabileceğim bir işlem mi yoksa özel ilgili ve bilgi gerektiriyor mu?
Teşekkürler.
Sana getirisi içindeki GPU'nun kalitesidir. OC için MSI Afterburner programı var rahatlıkla OC yapabilirsiniz.

Evet, sana getirisi GPU kalitesidir. Aynı zamanda kullanılan diğer bileşenlerin ve soğutucunun kalitesidir. Bu demek değildir ki diğer standart modellerin bileşen kalitesi ve soğutucu kalitesi dandik.

Bana göre en iyisi GTX 970 HOF. Zaten GTX 970'lerde en iyisi HOF, FTW ve G1 Gaming bunlar alınamıyorsa diğer marke ve modellere yönelinmeli.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı