GTX 970'li laptop ne kadar eder?

1650 FPS olarak 970'in yarı gücünde değil mi yani?

Hocam "geçen" demişsiniz son 2 haftada piyasa biraz düştü o yüzden böyle yorum yaptık. Hala 10k veriyorsa ben yerinizde olsam verirdim.

Piyasa düştü doğru ama o teklifi ettiğinde piyasa şuandan daha da düşüktü. Ben 3070 Ti kasa + MSI 2K 165 Hz IPS panel monitörle beraber 23000'e aldım o tekliften 1 hafta sonra.

970M MXM GTX1050 karta hava da kara da basar.

MXM modeli seninki benimki m modeli değil doğrudan 970 modeli ve evet 1650'den çok daha iyi bir kart.

Orası öyle zaten. Tabii ki serbest piyasa ama 7-8 bin civarına 7700HQ + 1050 Ti laptoplar varken 5. nesil ve 970M tercih etmezdim. Ama illaki alan olur belki deyip aciliyeti yoksa yüksek fiyatta konulabilir yani, neden olmasın?

O zaman da hayatının kazığını yerdin. Yeğenime 1650 laptop geldi Low grafiklerde 0-15 FPS arsı Crew 2 oynadı ben 970'te yüksek ayarlarda 50-60 FPS arası çok rahat alıyorum. Cihazda m ekran kartı değil düz 970 var. Tulpar'ların özel versiyonları masaüstü ekran kartı kullanıyor. En azından 970 ve 980 de öyleydi şu an nedir bilmiyorum var mı bu uygulama hala.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Piyasada sıfıra 12-15k arası 3050'ler var 970M'den daha güçlü ama, 17 inç ve 3 RAM ve 4SSD ve 2 HDD yuvasından doları 11K-13K arası gidebilir bence, sadece ihtiyacı olan kişiyi bulmanız gerek.

Hocam dipnot geçmek istiyorum. Cihazda m model ekran kartı yok. Masaüstü modeli 970 var. Zaten cihaz ASUS ROG serisi gibi bir kasaya sahip kasa ağırlığı 5 kg.

O zaman da hayatının kazığını yerdin. Yeğenime 1650 laptop geldi Low grafiklerde 0-15 FPS arsı Crew 2 oynadı ben 970'te yüksek ayarlarda 50-60 FPS arası çok rahat alıyorum. Cihazda m ekran kartı değil düz 970 var. Tulpar'ların özel versiyonları masaüstü ekran kartı kullanıyor. En azından 970 ve 980 de öyleydi şu an nedir bilmiyorum var mı bu uygulama hala.
Dediklerinizde haklı olabilirsiniz, ben de GTX 980 kullanıyorum mesela. RX 6500 XT'den daha iyi performans olarak, ama fiyat olarak aynı fiyata koysam alan olacağını sanmıyorum. Eski şey almak istemiyor insanlar :/ Ve tabi ki de fiyatı öldürmek istemiyorum, yüksek fiyattan koyun, alan olmadıkça düşürürsünüz fiyatı.

Dediklerinizde haklı olabilirsiniz, ben de GTX 980 kullanıyorum mesela. RX 6500 XT'den daha iyi performans olarak, ama fiyat olarak aynı fiyata koysam alan olacağını sanmıyorum. Eski şey almak istemiyor insanlar :/ ve tabii ki de fiyatı öldürmek istemiyorum, yüksek fiyattan koyun, alan olmadıkça düşürürsünüz fiyatı.

Olmadı 10kdan veririm ya bilgisayarcıya.

Hocam siz 10kya verin bilgisayarcıya daha fazla veren çıkmaz bence.

Aslında paraya ihtiyacım da yok. Değerlendirmek istesem nasıl değerlendirebilirim hocam sence?

Zaten o fiyata alan varsa direkt verin bence.

Hocam ekran kartı zaten 4000 TL'den gidiyor. Parça parça satsam zaten o fiyata ulaşabiliyorum. Yani bu fiyat neden çok geliyor gözünüze? Dandik 1650'lerle kıyaslamayın cihazı. 2050 Mobile'lerden çok daha iyi performans sunuyor bu cihaz (RTX efekti devreye girmesi haricinde)

Aslında paraya ihtiyacım da yok. Değerlendirmek istesem nasıl değerlendirebilirim hocam sence?

Hocam ekran kartı zaten 4000 TL'den gidiyor. Parça parça satsam zaten o fiyata ulaşabiliyorum. Yani bu fiyat neden çok geliyor gözünüze? Dandik 1650'lerle kıyaslamayın cihazı. 2050 Mobile'lerden çok daha iyi performans sunuyor bu cihaz (RTX efekti devreye girmesi haricinde)
Eski çünkü 🤷‍♂️

Halihazırda masaüstü bilgisayarınız olduğu için nasıl değerlendirilir bilemedim, yayın yapıyorsanız performans düşüşü yaşamamak için yayın için kullanılabilir belki.

Yeni konular

Geri
Yukarı