GTX 980 88 derecede çalışıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aksine termal macunun işlevini yitirmesi oldukça norma bir şey. Benim sorduğum soru şu; macun sürmek 18 derece fark ediyorsa 1.5 senedir macununu değiştirmediğim kart neden konu sahibinin kartı kadar ısınmıyor? Üstelik benim kartımın TDP değeri daha yüksek.

4 GB modeli de 195 TDP yalnız😀 bilmediğini bu kadar belli etmesen keşke.

Sapphire NITRO+ RX 570 bende buraya baktım ne yapayım senin kartının TDP değerini girdim, baktım siteden.

Ona rağmen 95 dereceydi bilgisayar.
95 derece olan ekran kartı mıydı? 95 dereceydi bilgisayar ne demek mesela, bilgisayarlar tek bir parçadan mı oluşuyor? Biz burada ekran kartından bahsediyoruz, işlemciden veya başka bir parçadan değil.
Macun hala sağlamdır. Kurumamıştır.
Neden ısrar ediyorsun bu kadar, konuyu okursan macunun neredeyse silindiğini belirtmiştim. Benim sistemimi benden iyi bilecek neredeyse 😀
Senin ekran kartının içindeki macun arkadaşın sürdüğü macundan kalitelidir belki ısı iletimi konusunda ? Daha kaliteli olduğu için daha uzun yıl götürüyordur seni her macunun ayrı bir ömrü vardır ne kadar kaliteli alırsan o kadar uzun götürür seni.
Neden ısrar ediyorsun bu kadar, konuyu okursan macunun neredeyse silindiğini belirtmiştim. Benim sistemimi benden iyi bilecek neredeyse 😀

Ekran kartlarının termal macun isteme süresi yıllar alabilir, 1.5 yıl bir ekran kartının termal macunu için eski sayılmaz.
Yahu şu konuyu okumuyor musunuz anlamıyorum ki, bir mesaj önce ekran kartımdaki macunun neredeyse silindiğini belirtmiştim zaten. Zahmet edip 1 mesaj öncesini okusaydın bari 😀

Hocam silindiğini nereden biliyorsunuz ve nasıl silindi acaba merak ettim de. Macun nasıl silinebiliyor kendiniz elinizle mi sildiniz.

1.5 yıl kısa bir süre ekran kartı macunu için, ve silinmiş hatta yok olma derecesine gelmiş macunla mı 70 derecede çalışıyor kart, soğutma blokunu sök, güzelce temizle, macunsuz çalıştır kartı bakalım çalışıyor mu 70 derecede :D yok macun silinmişmiş 🤭🤭🤭

Silinmiş hatta yok olma derecesine gelmiş macunla mı 70 derecede çalışıyor kart?
Evet. Benim sistemimi benden iyi mi bileceksin 😀
Macun uçmamıştır kenarlara kaymıştır üzerine kalan macunda senin kartın için yeterlidir. O yüzden ısınmıyordur senin kartın.
Kenarlara kaysa görürdüm. Kaliteli bir macun değildi zaten, fazla kalmamış olması normal. Markasını bile bilmiyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı