GTX 980 muhtemel dolandırıcı satıcı

vlgtrn

Kilopat
Arkadaşlar dikkat. Sahibinden.com üzerinden muhtemel bir dolandırıcıya denk geldim. Kendisi ikinci el GTX 980 satıyor. MSI GAMING GTX 980 SIFIR AYARLARINDA GARANTİLİ başlığı ile Yılmaz Deniz isimli, Ümraniye / Ihlamur kuyu Mahallesi adresi ile telefon numarası gizli olarak satış yapıyor. Cihazın fiyatı 1350 Liraydı. Kendisinin dolandırıcı olduğunu düşündüğümü söylediğimde cihazın ilanını kaldırdı. Yaklaşık 10 aylık garantisi olduğunu söyledi. İlk olarak farklı şehirlerde olduğumuz için kargo ile gönderimi konusunda hem fikir olduk. Kendisi önce havale sonra kargo şeklinde istedi. Ben ödemeli kargo göndermesini istedim böylece ürün geldiğinde kontrol edip parasını verebilecektim. Kendisi aynı şu cümleyi kullandı. '' Kargo şirketleri düzgün davranmıyorlar eşyalara şimdi ekran kartını göndersem senin eline geçtiği zaman fan yaprağının teki yamuk veya kırılmış diyeceksin. Ben kargo ile papaz olacağım. Sen o riski alıyorsan ben gönderim yaparım. ''. Önce havale yapmamı, ardından kendisinin kargoya vereceğini söyleyen arkadaş ödemeli kargo istediğimde nedense kargo şirketlerine güvenmemeye başladı. :kararsız::kararsız:

Kendisine bu çelişkiden bahsettiğimde ve dolandırıcı olduğunu düşündüğümü söylediğimde ilanı kaldırdı. İlk ihtimal olarak cihazda sorun var ve gönderim yaptığı zaman suçu kargo şirketine atacaktı. Paranızı da geri alamayacaktınız. İkinci ihtimal olarak satıcının sattığı ürün gerçek değil ve öyle bir ürün yok. Siz parayı gönderdiğinizde belki de hiçbir zaman ürününüz gelmeyecekti. Hatırladığım kadarıyla ürün açıklamasında kendisinin laptop almak zorunda kaldığı, kartı babasının ofisindeki bilgisayara taktığı ve babasının bilgisayarı sadece müşterilerine fotoğraf göstermek için kullandığı yazıyordu. Ayrıca PUBG FPS ile ilgili bir yazı vardı. Bu arkadaş yine benzer şekilde ilan açar, denk gelirseniz dikkat etmenizi ve uzak durmanızı tavsiye ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sahibinden.com üzerinden çok fazla dolandırıcılık yapılıyor. Özellikle ekran kartlarında mining yapılmadığı yahut mining az yapıldı, yok arkadaş yapmayı becerememiş gibi söylemler mevcut. Alışveriş yaparken dikkatli olmak lazım.

Bende HyperX ram aldım sözde, bugün elime gelen DDR1 Kingston ramler. Zaten adama pek güvenemedim, gerekli kanıtları topladım eğer bugünde hatasını düzeltmezse dava açacağım. İnsanların düşüncelerini anlamak zor, adam akıllı iş yapsalar herkes memnun kalacak. Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.

Ürün satın alırken ödemeli kargo ile istemek sanırım en güvenli yol. Zaten satıcı duruma sıcak bakmıyor ise veya kabul etmiyorsa çok yüksek ihtimalle dolandırıcıdır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı