GTX 980 Sistem Kaç Sene Götürür?

Merzuk

Hectopat
Daha fazla  
-Ekran kartı Msi Nvidia Gtx 980 gaming 4g
-Anakart Msi b85m
-Ram corsair 16gb cl 9
-Güç kaynağı cooler master v750 gold 80 plus
-Hard disk segate 7200 rpm 1 tb
-işlemci intel core i5 4690
-samsung 850 evo 120 Gb
Arkadaşlar aklımda bu sistem var ama öneriniz varsa lütfen belirtin. 4 5 sene götürmesini istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sistem daha dengeli oldu gibi.
şaban.png

16 GB belleğin oyun sisteminde gereği yok. Çünkü GTA 5 gibi yüksek donanım isteyen bir oyun bile 5 GB bellek kullanımına ulaşamıyor. Bütçeniz artarsa işlemciyi 4690 yapabilir, kasayı daha güzel bir kasa seçebilirsiniz.

Senin nasıl kullandığına bağlıdır. Önüne gelen her şeyi indirip kötü kullanırsan seni çok az yıl götürür. Ama çok iyi kullanırsan temiz (mesela temizleme programıyla) seni 5 yıl hatta daha fazla bile götürebilir.

5 yıl ultra götürmese de çok rahat 5 yıl idare edebilirsin. Program yükle sille parçalar eskimez en fazla harddisk değiştirirsin. Bence güzel sistem bende geçen sene başında i7 4790k ile 970 topladım 2-3 yıla ekran kartını değiştiririm diye düşünüyorum. İlerde değiştirebilecek imkanların olursa çok dert etmeye gerek yok. Bu kadar iyi bir PC topladığına göre de o imkanı sağlayacak düzeye gelmen lazım bence. :) İş güç sahibi biriysen çok sıkıntı olacağını sanmıyorum öğrenciysen zaten 4-5 yıl kullanırsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı