GTX 980 Sistem Oyunlarda Kasma

Bugeya

Hectopat
Daha fazla  
Oyunları cok akıcı bir şekilde oynuyodum. Ani FPS düşüşleri oldu. Far cry 4'de 19 FPS gördügüm oldu. Borderlands'de ani duraksamalar, kasmalar oluyor. Battlefield Hardline'da ise fare dönmeleri gec algılamaya basladı. Hicbir sorun yoktu. Daha icini yeni temizlettim. Her şey güncel. Virüs falan da yok PC'de...

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence PC'ye trojan girmiş. Çalışan bir sistemin, aniden bozulmasının ve kasmasının sebebi yüksek ihtimalle virüslerdir.

Virüs programı yakalayamıyor olabilir. Yakalasada silemez zaten. Format atın bakın sorun nasıl düzelecek :)

Tabii kesin değil. Varsayımda bulundum.

Oyunda 75 derece korkulacak bir değer olmasa da yüksek. Size tavsiyem öncelikle BIOS güncelleyin. Temiz bir format atın. Windows 8.1.3 kurun ve en güncel sürücüleri yükleyin.
Kasanın iç temizliğini yapın. Kasa içerisinde kablo karmaşası varsa kabloları toplayın ki kasa içerisindeki hava akışını engellemesin. İşlemci termal macununu yenileyin.

Bu önerilerimi herhangi bir masrafa girmeden biraz vakit ayırarak yapabilirsin. Problem hala devam ediyorsa HDD yada Ekran kartında bir problem olabilir.

HDTune ile HDD'yi test edebilirsin. HDD'den kaynaklı droplar olabilir. Ancak burdan birşey söyleyerek kimse anlayamaz. Tek tek deneyerek bulman lazım problemin neyde olduğunu.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı