GTX 980 Ti sistem kapandığı halde tekrar açılıyor

Gökhan Şenak

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba bilgisayarım da çözümünü bulamadığım bir sorun ile karşılaştım. Sorunum başlıkta belirttiğim gibi kapatmama rağmen tekrar dan açılıyor. Bu sorunu çözmek adına güç kaynağını vs değiştirdim fakat hiç bir şekilde çözüm olmadı. Bios güncellemesini yaptım eski sürümleri dahi denedim fakat buda sorunuma bir çözüm getirmedi. Sorunun anakart ile alakalı olduğunu düşünüyorum fakat bunu tek benim düşünmem maalesef bir çözüm getirmiyor. Sizlerin değerli düşünce ve bilgilerine danışmak istedim.
Sistem özelliklerim şu şekilde.
Ekran kartı Evga GTX 980 Ti FTW
İşlemci i7 4790K
RAM Corsair 16 GB
Anakart Asus H81-Gamer
Power Thermaltake 600 W +80 Plus

Sorunumu küçük bir video ile sizlerle paylaşıyorum keyifli sosyaller dilerim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Denetim Masası\Donanım ve Ses\Güç Seçenekleri\Sistem Ayarları

Güç seçenekleri ekranında sol üstte ''Güç düğmesinin yapacaklarını seçin'' yazısına basın ve oradaki hızlı başlatmayı kapatın.

Güç seçenekleri ekranında sol üstte ''Güç düğmesinin yapacaklarını seçin'' yazısına basın ve oradaki hızlı başlatmayı kapatın.
İşe yaramaz ise bilgisayarın fiziksel açma kapama tuşunu kontrol edin, o kısım da sıkıntı yapıyor olabilir.

Hocam bende böyle görünüyor sistem ayarları maalesef görünmüyor.
İşe yaramaz ise bilgisayarın fiziksel açma kapama tuşunu kontrol edin, o kısım da sıkıntı yapıyor olabilir.
Hocam bilgisayar kasasını komple değiştirdim güç kaynağı ile birlikte herhangi bir değişiklik olmadı. Ayrıca bilgisayar yeni formatlı.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    44,9 KB · Görüntüleme: 26
Hocam bende böyle görünüyor sistem ayarları maalesef görünmüyor.

Hocam bilgisayar kasasını komple değiştirdim güç kaynağı ile birlikte herhangi bir değişiklik olmadı. Ayrıca bilgisayar yeni formatlı.
Windows arama yerine gelip denetim güç planını düzenle kısmına basın. Bir tık geri gelin ve sol üst kısımda yazan ''Güç düğmesinin yapacaklarını seçin'' kısmına basın. Oradan kapatabilirsiniz. @Gökhan Şenak

Böyle seçenekler mevcut hocam.

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    25,3 KB · Görüntüleme: 27

Yeni konular

Geri
Yukarı