GTX 980 Ti sistem kapandığı halde tekrar açılıyor

Gökhan Şenak

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba bilgisayarım da çözümünü bulamadığım bir sorun ile karşılaştım. Sorunum başlıkta belirttiğim gibi kapatmama rağmen tekrar dan açılıyor. Bu sorunu çözmek adına güç kaynağını vs değiştirdim fakat hiç bir şekilde çözüm olmadı. Bios güncellemesini yaptım eski sürümleri dahi denedim fakat buda sorunuma bir çözüm getirmedi. Sorunun anakart ile alakalı olduğunu düşünüyorum fakat bunu tek benim düşünmem maalesef bir çözüm getirmiyor. Sizlerin değerli düşünce ve bilgilerine danışmak istedim.
Sistem özelliklerim şu şekilde.
Ekran kartı Evga GTX 980 Ti FTW
İşlemci i7 4790K
RAM Corsair 16 GB
Anakart Asus H81-Gamer
Power Thermaltake 600 W +80 Plus

Sorunumu küçük bir video ile sizlerle paylaşıyorum keyifli sosyaller dilerim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1. Windows + X tuşlarına basın. Menüden Güç Seçenekleri'ni tıklatın veya Başlat'ı ve Ayarlar'ı tıklatarak Ayarlar menüsünü açın. Ayarlar menüsünde, Sistem > Güç ve uyku'ya gidin ve yalnızca Windows 10 için geçerli olan Ek güç ayarları'nı tıklayın.
  2. Güç Seçenekleri penceresi açılacaktır. Pencerenin sol tarafında , Güç düğmelerinin ne yapacağını seç'i tıklayın.
  3. Pencerenin altında bir Kapatma ayarları bölümü bulunur. Bu bölümde, Hızlı başlatmayı aç (önerilen) Etiketli bir seçenek vardır. Hızlı başlatmayı açmak için bu seçeneğin yanındaki kutuyu işaretleyin. Hızlı başlatmayı kapatmak için kutunun seçimini kaldırın.

Seçenek grileşirse, yukarı kaydırın ve şu anda kullanılamayan ayarları değiştir'i tıklayın. Bir Kullanıcı Hesabı Denetimi (UAC) açılır penceresinden seçiminizi onaylamanız istenebilir -> Evet'e tıklayın.

Dosya Ekleri

• 3.png
    3.png
    24,8 KB · Görüntüleme: 15
Kasanın güç düğmesinde sorun olabilir ben olsam anakarttaki PWR_SW kablosunu sökerdim ve anakarti kisa devre ile calistirip sorun devam ediyor mu ona bakardim.
Merhaba hocam kasayı ve güç kaynağını daha yeni değiştirdim. Aynı sorun eski kasamda da mevcuttu yani değişen hiç bir şey olmadı.
  1. Windows + X tuşlarına basın. Menüden Güç Seçenekleri'ni tıklatın veya Başlat'ı ve Ayarlar'ı tıklatarak Ayarlar menüsünü açın. Ayarlar menüsünde, Sistem > Güç ve uyku'ya gidin ve yalnızca Windows 10 için geçerli olan Ek güç ayarları'nı tıklayın.
  2. Güç Seçenekleri penceresi açılacaktır. Pencerenin sol tarafında , Güç düğmelerinin ne yapacağını seç'i tıklayın.
  3. Pencerenin altında bir Kapatma ayarları bölümü bulunur. Bu bölümde, Hızlı başlatmayı aç (önerilen) Etiketli bir seçenek vardır. Hızlı başlatmayı açmak için bu seçeneğin yanındaki kutuyu işaretleyin. Hızlı başlatmayı kapatmak için kutunun seçimini kaldırın.

Seçenek grileşirse, yukarı kaydırın ve şu anda kullanılamayan ayarları değiştir'i tıklayın. Bir Kullanıcı Hesabı Denetimi (UAC) açılır penceresinden seçiminizi onaylamanız istenebilir -> Evet'e tıklayın.
Hocam merhaba güzel anlatmışsınız fakat son işlemler maalesef bende mevcut değil.

Merhaba hocam kasayı ve güç kaynağını daha yeni değiştirdim. Aynı sorun eski kasamda da mevcuttu yani değişen hiçbir şey olmadı.

Hocam merhaba güzel anlatmışsınız fakat son işlemler maalesef bende mevcut değil.

O zaman BIOS'u sifirlayin, bazi BIOS'larda bilgisayar kapaninca otomatik geri acilma emri veren bir ayar oluyor o acik kaldiysa bu olay meydana geliyor olabilir.

Merhaba hocam kasayı ve güç kaynağını daha yeni değiştirdim. Aynı sorun eski kasamda da mevcuttu yani değişen hiç bir şey olmadı.

Bilgisayarı güvenli modda açıp kapatabilir misiniz? Arama kısmına msconfig yazın ve enter deyin. Güvenli mod ile başlatıp deneyebilir misiniz?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    11,4 KB · Görüntüleme: 17
Bilgisayarı güvenli modda açıp kapatabilir misiniz? Arama kısmına msconfig yazın ve enter deyin. Güvenli mod ile başlatıp deneyebilir misiniz?
Hocam güvenli mod da açıp tekrar denedim daha az seçenek çıkıyor maalesef. O ayardan eser yok. Şimdi windows 11 kuracağım bakalım gene aynısını yapacak mı.

CMD programını yönetici olarak çalıştırın.
Bu kodu yazın
powercfg.exe /hibernate on
Enter basın.

Dediğim kısım yani hızlı başlat butonu orada çıkacaktır. Oradaki tiki kaldırırsınız. Tiki kaldıramıytorsanız tekrar yazarsınız.
Bu kodu yazın
Enter basın.

Dediğim kısım yani hızlı başlat butonu orada çıkacaktır. Oradaki tiki kaldırırsınız. Tiki kaldıramıytorsanız tekrar yazarsınız.
Önce bunu dener misiniz?

Bu kodu yazın
Enter basın.

Önce bunu dener misiniz?
Dediğinizi aynı şekilde yaptım hocam ayar bu sefer çıktı. Tiki kaldırdım fakat gene aynı şekilde bilgisayar kapatınca gene açılıyor maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı