GTX 980 Ti sistem kapandığı halde tekrar açılıyor

Gökhan Şenak

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba bilgisayarım da çözümünü bulamadığım bir sorun ile karşılaştım. Sorunum başlıkta belirttiğim gibi kapatmama rağmen tekrar dan açılıyor. Bu sorunu çözmek adına güç kaynağını vs değiştirdim fakat hiç bir şekilde çözüm olmadı. Bios güncellemesini yaptım eski sürümleri dahi denedim fakat buda sorunuma bir çözüm getirmedi. Sorunun anakart ile alakalı olduğunu düşünüyorum fakat bunu tek benim düşünmem maalesef bir çözüm getirmiyor. Sizlerin değerli düşünce ve bilgilerine danışmak istedim.
Sistem özelliklerim şu şekilde.
Ekran kartı Evga GTX 980 Ti FTW
İşlemci i7 4790K
RAM Corsair 16 GB
Anakart Asus H81-Gamer
Power Thermaltake 600 W +80 Plus

Sorunumu küçük bir video ile sizlerle paylaşıyorum keyifli sosyaller dilerim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dediğinizi aynı şekilde yaptım hocam ayar bu sefer çıktı. Tiki kaldırdım fakat gene aynı şekilde bilgisayar kapatınca gene açılıyor maalesef.
Hızlı başlatma kısmı halen inaktif durumda olduğuna emin miyiz? Hocam yazılımsal olduğusu kanısındayım. Windows güncelleştirmelerini yapın hala düzelmez ise Windows 10'da kalmanızı tavsiye ederim. Format atmak belki çözüm olabilir.
Hızlı başlatma kısmı halen inaktif durumda olduğuna emin miyiz? Hocam yazılımsal olduğusu kanısındayım. Windows güncelleştirmelerini yapın hala düzelmez ise Windows 10'da kalmanızı tavsiye ederim. Format atmak belki çözüm olabilir.
Format atmak istmiyorsanız en azından farklı bir disk ile açmayı deneyebilirsiniz. Aklınızdan bu şık gitmiş olur. Yeni deneyeceğiniz diskin içinde mümkünse bir windows bulunsun bu sayede sorunun yazılımsal olup olmadığını anlarız. Yeni disk ile yeniden başlatıp tekrar açıp açmadığını yazarsınız.

Format atmak istmiyorsanız en azından farklı bir disk ile açmayı deneyebilirsiniz. Aklınızdan bu şık gitmiş olur. Yeni deneyeceğiniz diskin içinde mümkünse bir windows bulunsun bu sayede sorunun yazılımsal olup olmadığını anlarız. Yeni disk ile yeniden başlatıp tekrar açıp açmadığını yazarsınız.
Hocam bu sorunu 1 senedir yaşıyorum ve üzerinden 100 tane format geçmiştir. Maalesef hiç birisinde bir değişiklik olmadı. Sorunun yazılımsal olduğunu düşünemiyorum artık maalesef.

Onu da yaptım hocam hatta eski biosu bile yükledim belki güncel sürümdendir diye sorun oda maalesef bir çözüm getirmedi.
Ana karta giden ve kasa tuşunun bilgisayarı açmasını sağlayan kabloyu çıkarıp deneyin. Kısa devre ile başlatıp sorunun devam edip etmediğini görürsünüz. Yalnız bu işlerden anlamıyorsanız pek kurcalamayın donanımsal olarak zarar verebilirsiniz.

Ana karta giden ve kasa tuşunun bilgisayarı açmasını sağlayan kabloyu çıkarıp deneyin. Kısa devre ile başlatıp sorunun devam edip etmediğini görürsünüz. Yalnız bu işlerden anlamıyorsanız pek kurcalamayın donanımsal olarak zarar verebilirsiniz.
Onu da denedim maalesef hocam. Oda maalesef çözüm olmadı.

Çözülmediğine ben sinir oldum açıkçası :D Bir bilgisayarcıya baktırabilir misiniz? (Mümkünse bakkal olmayanlardan). Bunu yapmak istemiyorsanız tek tek parça denemekten başka bir çözüm kalmıyor. Anakart değişimi belki işe yarayabilir.

Çözülmediğine ben sinir oldum açıkçası :D Bir bilgisayarcıya baktırabilir misiniz? (Mümkünse bakkal olmayanlardan). Bunu yapmak istemiyorsanız tek tek parça denemekten başka bir çözüm kalmıyor. Anakart değişimi belki işe yarayabilir.
Hocam ilgili yardımlarınız için ve emekleriniz için çok teşekkür ederim. Benim en büyük umudum PSU idi onu değiştirince çözülür dedim ama maalesef oda olmadı. Kasa deseniz onu da değiştirdim. Geriye kalıyor RAM Anakart ve Ekran kartı. Bu üçlüden gözüme tek çarpan RAM gibi duruyor. Ama Ram böyle bir soruna sebebiyet vere bilir mi ki acaba ? Gerçi 2 Slot Ram den birini çıkarıp diğerini hiç denemedim.
BIOS'tan LAN/PXE Boot gibi bir ayar varsa kapatın. Birde Boot sekmesini fotoğraf olarak atabilir misiniz?
Tabi hocam akşam eve gidince bir tekrar dan bakarım ve size atarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı